Неділя, 25 Лютого, 2024

З алгоритмом підписали контракт так, наче він – звичайний музикант

Гігант музичної індустрії Warner Music підписав перший в історії контракт з програмою. Додаток Endel зобов’язаний уже цього року видати 20 музичних альбомів. Це з урахуванням вже п’яти випущених альбомів.

Додаток Endel створив німець Олег Ставицький. Його програма генерує персоналізовані музичні файли для користувачів залежно від їхнього настрою – розслабитися, сфокусуватися тощо. Офіційно розробники називають Endel «кросплатформеною аудіоекосистемою».

Скористатися додатком сьогодні можна на «розумних» колонках Amazon Echo, а також смартфонах Android та iOS. Програма бере деякі параметри поточного середовища, наприклад, час дня та погоду, і створює на їхній основі звуки. Уже доступно п’ять її альбомів: «Чиста ніч», «Дощова ніч», «Хмарний полудень», «Хмарна ніч», «Туманний ранок». Усі вони основані на різних типах сну.

Наступні 15 альбомів додатка Endel будуть концентруватися на інших режимах: фокус, релакс тощо.

На офіційному сайті Endel написано, що алгоритм звукогенерації заснований на циркадних ритмах, пентатонічній шкалі і звуковому маскуванні. Крім часу доби і погоди, звук адаптується до пульсу і розташування слухача.

Офіційний сайт додатка також наводить результати опитування користувачів. Вони показують, що згенерована алгоритмом персоналізована музика спрощує концентрацію в 2,7 раза, збільшує концентрацію в 6,3 раза, знижує занепокоєння у 3,6 раза і збільшує залученість у 5,5 разів.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися