Вівторок, 28 Травня, 2024

З наступного року Apple може перестати контролювати, які додатки можна встановлювати на iPhone

Сьогодні користувачі iPhone не можуть встановити програму, яку не дозволила Apple, адже єдиним способом встановлювати додатки є їхнє завантаження з магазину App Store. Однак уже наступного року це має змінитися, і компанія має дозволити стороннє завантаження програм для iOS у ЄС. Власники iPhone у ЄС більше не будуть обмежені програмами, що доступні в магазині App Store.

Такі зміни в політиці Apple викликані Законом про цифрові ринки (DMA), який набув чинності в 2022 році по всьому ЄС, зменшивши «контроль» компаній і зберігши галузеву конкуренцію. У результаті дії DMA Apple, можливо, доведеться дозволити стороннє завантаження додатків на iOS , що дозволить власникам iPhone із ЄС завантажувати програми за межами App Store.

Марк Гурман спочатку повідомив про цю новину для Bloomberg , стверджуючи, що Apple може розгорнути «високо контрольовану систему», яка дозволить встановлювати програми з інших місць. Очікується, що ця зміна діятиме виключно в ЄС для дотримання його законів. Компанію також можуть змусити оновити свої платіжні програми, а також Messages, щоб відповідати вимогам, встановленим ЄС.

Спочатку ходили чутки, що такі зміни будуть частиною оновлення програмного забезпечення iOS 17.2, але тепер це виглядає менш імовірно. Тим не менш, очікується, що зміни дебютують десь у першій половині 2024 року через майбутнє iOS 17, оскільки Apple намагається уникнути штрафів за недотримання правил.

Почали ходити чутки, що стороннє завантаження може стати частиною оновлення програмного забезпечення iOS 17.2, коли люди отримають відповідний API. Загальнодоступний фреймворк під назвою «Керований розповсюдження додатків» припускав, що сторонні магазини додатків підтримуватимуться на останніх iPhone (через 9to5Mac ). Однак виявилося, що ці зміни стосуються існуючих рішень керування мобільними пристроями (MDM) і не обов’язково мають відношення до майбутньої функції бокового завантаження.

У минулому Apple стверджувала, що дозвіл власникам iPhone завантажувати програми за межами App Store поставив би під загрозу безпеку. Йдеться про те, що програми сторонніх розробників можуть містити зловмисне програмне забезпечення. Чи є занепокоєння Apple обґрунтованими, можна буде побачити, коли користувачі ЄС за кілька місяців дослідять свої нові варіанти програм.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися