З’явилася петиція врятувати Adobe Flash через відкриття його коду

Один з авторів петиції, Юха Ліндстедт, каже, що Flash заслуговує на життя, оскільки це – важлива частина історії інтернету

Flash зробив інтернет таким, яким він є сьогодні, але майже всю історію цю технологію хотіли «вбити». Це не виходило, однак днями її розробник – компанія Adobe – заявив, що у 2020 році припинить її розробку. Подібне означає гарантоване зникнення Flash, а разом з ним – і всього контенту. Небайдужі розробники прохають Adobe врятувати технологію.

Flash

Група програмістів запустила петицію, в якій прохають врятувати Adobe Flash. Девелопери кажуть, що причини відмови Adobe зрозумілі, тому Flash можна передати для розвитку їм, відкривши програмний код цього рішення.

Один з авторів петиції, Юха Ліндстедт, каже, що Flash заслуговує на життя. Оскільки це важлива частина історії інтернету, і її знищення означає, що майбутні покоління не зможуть зазирнути в минуле. Ігри, експерименти, веб-сайти – ці та інші розробки на основі Flash зникнуть.

«Flash був платформою для креативного вираження в захопливий новий спосіб та з глобальним охопленням. На той час звук та анімація були рідкісним явищем в інтернеті, – говорить програміст. – Багато митців взяли цей інструмент та використали його за своєю потребою. Ми докладаємо багато зусиль, щоб відновити старі манускрипти. Чому б не розглядати так само інтерактивні мистецькі роботи, розроблені на Flash, які не можна перенести у вигляді звичайного відео?»

Програмісти пропонують Adobe зробити публічно доступними вихідний код флеш, технічні вимоги та іншу документацію, яку можливо відкрити громадськості. «Ми розуміємо, що присутні ліцензійні компоненти, які не можна випускати, – каже Ліндстедт. – Їх можна видалити, залишивши опис того, що видалили. Ми обійдемо такі компоненти чи замінимо їх іншими альтернативами».

Петицію вже підтримали близько 3,5 тисяч програмістів на Github.

Подібна петиція далеко не перша, і вони мають різний успіх. Свого часу існував заклик до IBM відкрити код операційної системи OS/2. Петиція про це з’явилася після того, як компанія почала натякати користувачам (а це переважно організації), що ця ОС не придатна для сучасного програмного коду. Інші компанії, такі як VMware, випускають частину коду у публічний доступ, щоб залучити більше розробників. Такі фірми, як Netflix, взагалі відкривають код своїх інструментів в робочому порядку, щоб інші могли скористатися ними.