Відеоігри визнали дієвим засобом проти стресу на роботі

Якщо вам потрібно перепочити від робочих справ та відновити сили – спробуйте відеоігри.

Якщо вам потрібно перепочити від робочих справ та відновити сили – спробуйте відеоігри. Дослідження показує, що казуальні забавки ефективніше повертають наснагу, ніж пасивне перебування в зоні відпочинку, на перекурі тощо.

Відеоігри

Учені з Університету Центральної Флориди дослідили когнітивні можливості 66 учасників. Їм давали нудні та однотипні завдання, які вони повинні були повторювати знову і знову. Так науковці викликали у піддослідних когнітивну втому – стан, в якому знижується ефективність пам’яті та прийняття рішень.

Після виконання завдань піддослідним дали відпочити. Частина з них при цьому грала в казуальну гру «Суші кіт 2», інші – виконували спеціальні релаксаційні вправи. Остання, третя, група була контрольною: її учасники просто сиділи та нічого не робили під час відпочинку.

Результати показали, що з усіх трьох груп найкраще після перерви почувалися ті, хто грав у гру. Група, яка виконувала релаксаційні вправи, найбільше відновила пам’ять. Однак при цьому її учасники почали більше хвилюватися.

«Гра в казуальну забавку навіть невеликий час може відновити емоційний стан гравця. Це робить ігри дієвим засобом для відновлення настрою у відповідь на стрес», – написали автори дослідження. – Ми часто намагаємося пересилювати себе впродовж дня, щоб виконати більше роботи. Це може бути не так ефективно, як виділити кілька хвилин на відпочинок. Люди повинні планувати короткі перерви, під час яких вони займатимуться захопливими та приємними діями. Наприклад, відеоіграми, які можуть допомогти їм відновитися».

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я