З’явився концепт, який може змінити майбутнє авіаперевезень

Проект Clip-Air, розроблений фахівцями Федерального політехнічного інституту Швейцарії, покликаний суттєво спростити звичну концепцію перевезення пасажирів і вантажу. Відповідно до неї, тепер, наприклад, щоб дістатися до аеропорту, не потрібно «міняти коней», пересідаючи з таксі на поїзд, а з поїзда на автобус і так далі.

Пасажиру буде досить сісти десь на спеціальній стоянці в змінну пасажирську капсулу, яку потім відбуксують в аеропорт, а там пристикують до транспортного літаючого крила. Після прибуття на місце призначення все відбуватиметься в зворотному порядку. Природно, що замість пасажирів таким же чином можна буде перевозити і вантажі.

clip-air-src

Необхідність нової концепції літаючого крила прокоментував один з керівників проекту Клаудіо Леонарді: «Аеропорти стають усе більш ізольованими, час очікування збільшується, інтенсивність руху зростає, а перевантаження і затримки стають нормою в повітряних подорожах».

clip-air-BpF7-src

Довжина автономної капсули порівнянна із залізничним вагоном – 30 метрів, а вага її становить 30 тонн. З кожного боку літаючого крила передбачено стійки шасі, які забезпечують також необхідний простір з поверхнею для кріплення капсули.

clip-air-7J99

Система кріплення капсули аналогічна тому, як кріпляться бомби до фюзеляжу бойових літаків. Швидкість пересування вантажів за допомогою аерокрила майже не відрізнятиметься від швидкості сучасних авіалайнерів середнього класу.

Відео детально демонструє основні можливості Clip-Air:

Джерело: TechCult.ru