Політ найменшого безпілотного дрона вагою в 72 грами

Конструктори з MAVLab (Micro Air Vehicle Laboratory), яка працює в Нідерландах на базі Технологічного університету Дельфта, показали автономний мікродрон із системою автоматичного управління. Пристрій важить всього 72 грами, що робить його найменшою моделлю у своєму класі.

Зазвичай автономні безпілотні дрони мають величезну кількість камер і датчиків, які дозволяють орієнтуватися в навколишньому просторі, але розробка MAVLab містить всього одну камеру і досить малопотужний мікропроцесор. Це значно знижує вагу і вартість безпілотника.

Компенсувати брак датчиків дозволили ефективні обчислювальні алгоритми, які можуть прокласти маршрут польоту, використовуючи дані лише з однієї камери. Алгоритм навіть враховує вплив на траєкторію сили тяжіння, нахилів пристрою та інших факторів.

Щоб продемонструвати ефективність дрона, MAVLab провели тестовий політ у замкнутому просторі, де було розташовано четверо «воріт». Безпілотник продемонстрував швидкість 2 м за секунду і хороші маневрені якості, що робить його придатним навіть для участі в гонках автономних дронів. Відео польоту: