За підсумками року Samsung та LG можуть витратити рекордні суми на дослідження

Лідером за витратами на дослідження і розробки у 2016 році серед виробників мікросхем стала Intel

Найбільші південнокорейські технологічні компанії – Samsung Electronics і LG Electronics – цього року можуть встановити рекорд. За підрахунками аналітиків видання Yonhap, ці дві компанії можуть вкласти рекордні суми грошей у науково-дослідні роботи (R&D).

У першій половині 2017 року Samsung витратила на дослідження і розробки близько 7,9 трлн вон ($6,9 млрд), що на 5,7 % більше за показник річної давності. Ці витрати в консолідованій виручці корпорації досягли 7,1%.

Піврічні R&D-інвестиції LG виявилися рівними 2,02 трлн вон ($1,76 млрд), що на 0,8% більше проти перших шістьох місяців 2016 року. Ці витрати відповідали 6,9% виручки компанії.

У Yonhap кажуть, що Samsung планує зберегти високі витрати на дослідження, щоб підтримати нові джерела зростання доходів. Саме тому ці витрати у 2017 році можуть виявитися найвищими в історії південнокорейського гіганта. Поки рекорд зафіксований у 2014 році (15,3 трлн вон). LG також близька до найбільших R&D-вкладень, які за підсумками поточного року можуть уперше перевищити 4 трлн вон.

Інший гігант – компанія Apple – також вкладає значні суми грошей у відділ R&D. У третьому фінансовому кварталі, закритому 1 липня 2017 року, витрати Apple на науково-дослідні та дослідно-конструкторські роботи досягли $2,94 млрд, або близько 6,4% від сумарної виручки. Роком раніше ці інвестиції вимірювалися $2,56 млрд, а частка у виручці – 6%.

За останні 12 місяців R&D-витрати Apple склали $11,2 млрд, або 5% від сумарної виручки. Останній раз такий річний показник був у 2004 році – за три роки до виходу першого iPhone. У розробку яких продуктів зараз інвестує компанія, офіційно невідомо. У ЗМІ проходила інформація про те, що сотні співробітників Apple працюють над автономною гарнітурою доповненої реальності. Були також чутки про плани корпорації вийти на ринок автомобілів.

За даними аналітиків IC Insights, лідером за витратами на дослідження і розробки у 2016 році серед виробників мікросхем стала Intel, у якій витрати досягли 12,7 млрд доларів — 22,4% від річної виручки. Друге місце в рейтингу IC Insights зайняв найбільший розробник процесорів Qualcomm. Аналітики відзначили, що свої позиції компанія утримує з 2012 року, проте у 2016-му її R&D-бюджет зменшився на 7% і склав 5,1 млрд доларів. Трійку замкнув об’єднаний з Avago Technologies чіпмейкер Broadcom, сукупні R&D-витрати якого в минулому році оцінюються в 3,2 млрд доларів.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я