Середа, 29 Травня, 2024

За «революційні» анімовані емоджі на Apple подали до суду

На презентації флагмана iPhone X представники Apple показали одну з його головних функцій – говірливі екскременти. Цей показаний зі сцени образ є одним з анімованих емоджі – це смайлики, які користувач може «оживити» власним обличчям. Однак виявляється, що анімовані емоджі вже давно існують, і навіть використана Apple офіційна назва Animoji була зайнята. Винахідники анімованих емоджі подали на компанію до суду.

Анімація емоджі відбувається за допомогою камери Face ID, яка зчитує вираз обличчя користувача, будує його тривимірну модель та накладає на віртуальний емотикон.

Це саме вже багато місяців робить додаток Animoji, який можна вільно завантажити з магазину програм iOS App Store. Це месенджер, який використовує класичні емотикони та додає до них анімації, щоб вони виглядали цікавішими. Розробили цю утиліту програміст Енріке Банасе та японська компанія emonster k.k. Програма, яка вперше з’явилася у липні 2014 року, досі доступна $0,99 в магазині додатків iOS під назвою Animoji – Free Animated Texting [Patent Pending].

 

 

Автори Animoji заявляють, що в Apple знали про існування їхнього додатка. За їхніми словами, улітку, за кілька місяців до презентації iPhone X, до них звернулися з фірми The Emoji Law Group LLC. Остання хотіла викупити торгову марку Animoji. Розробники кажуть, що ця фірма є прикриттям для Apple, яка хотіла зберегти все в таємниці та запобігти витокам до презентації свого смартфона.

Представники Emonster k.k. та Банасе відмовилися продати ім’я свого додатка. Однак це не зупинило Apple, яка випустила iPhone X з функцією, що має вже використовувану назву Animoji. За день до презентації «яблучна» компанія подала прохання відповідним державним органам скасувати торгову марку Animoji. Привід для цього був формальний – марка Animoji належала компанії emonster Inc., яку реформували в emonster k.k.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися