За зростання курсу Bitcoin зі $150 до $1000 відповідає одна людина

Дослідники Ніл Гендал, Джей Ті Хамрік, Тайлер Мур та Талі Оберман опублікували статтю «Цінові маніпуляції в екосистемі Bitcoin»

Поки власники Bitcoin з хвилюванням спостерігають за американськими гірками курсу цієї криптовалюти, дослідники з’ясували, що початковий стрибок курсу зробила одна людина. Це відкриття вони зробили під час дослідження, як можна маніпулювати обмінним рівнем цієї валюти.BitcoinДослідники Ніл Гендал, Джей Ті Хамрік, Тайлер Мур та Талі Оберман опублікували статтю «Цінові маніпуляції в екосистемі Bitcoin». За їхньою інформацією, ринками цієї криптовалюти маніпулюють один або два великих гравці. «Стаття визначає та аналізує підозрілу торгову активність на біржі Mt. Gox Bitcoin, на якій приблизно 600 000 BTC вартістю $188 млн отримали шахрайським способом, – пишуть дослідники. – Під час обох періодів курс USD-BTC зростав у середньому на 4% у день підозрілих торгових операцій. Ретельний аналіз з перевірками даних показує, що ця активність викликала безпрецедентний стрибок обмінного курсу USD-BTC наприкінці 2013 року, коли він зріс з $150 до понад $1000 за два місяці».

Дослідники з’ясували, що багато таких маніпуляцій курсом були можливими через те, що ринок був дуже малим. «Попри велике збільшення у капіталізації, сам ринок був невеликим. У досліджуваний період існувало приблизно 80 криптовалют, тоді як сьогодні їх 843. Багато з цих ринків через свої розміри дозволяли цінові маніпуляції».

Маніпуляцію виконували переважно два боти, які називалися Markus та Willy. Вони здійснювали легальні торгові операції, але при цьому не володіли криптовалютою, яку використовували. Коли зламали біржу Mt. Gox, частина таких ботів змогла створити фальшиві торгові операції та діяти з мільйонними сумами, піднімаючи ціну BTC. Для Mt. Gox ці операції були вигідними, оскільки біржа заробляла на комісії від транзакцій.

Бот Willy також мав іншу мету – приховати на кілька років втрату значної кількості BTC. З Mt. Gox вкрали приблизно 650 тисяч монет у 2011 році, і власник цієї біржі Марк Карпалес намагався зберегти цю інформацію в таємниці впродовж кількох років.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я