Середа, 22 Травня, 2024

Забудьте про легкозмінну оперативну пам’ять у ноутбуках: індустрія прийняла CAMM2

Власники деяких ноутбуків можуть легко і недорого додати продуктивності – їм потрібно просто вставити нову планку пам’яті SO-DIMM. Але скоро така можливість зникне: індустрія прийняла стандарт слотів CAMM2. Цей модуль має інакші фізичні розміри для кожного обсягу пам’яті, на відміну від SO-DIMM, які мають однакові розміри для всього діапазону доступних обсягів пам’яті одного покоління.

Обсяг оперативної пам’яті є одним з найважливіших елементів швидкодії комп’ютера чи ноутбука – це доводить експеримент, який спростовує заяву Apple, що 8 ГБ = 16 ГБ.

Деякі ноутбуки, особливо топові ігрові, пропонують користувачам легко додати оперативної пам’яті. Для цього нині використовуються модулі SO-DIMM. Перевага цього стандарту у його уніфікованих розмірах. Модуль SO-DIMM DDR4 8 ГБ має такі ж розміри, як і SO-DIMM DDRL4 16 ГБ чи SO-DIMM DDR4 32 ГБ.

CAMM почалася як власна технологія компаніїї Dell з ноутбуком Precision 7670. Головною перевагою CAMM перед SO-DIMM є його тонкий профіль, який, за словами Dell, на 57% тонший, ніж SO-DIMM.

Однак CAMM (Compression Attached Memory Module) є суттєво гіршим за SO-DIMM з точки зору сумісності. Адже модуль CAMM на 16 ГБ має значно менші фізичні розміри, ніж CAMM на 128 ГБ. Тобто, якщо ноутбук розрахований на модуль CAMM 16 ГБ, в нього фізично не поставити модуль CAMM 32 ГБ чи більше. Хоча формально такий ноутбук може мати позначку як «підтримує апгрейд оперативної пам’яті».

У той же час, два модулі SO-DIMM по 16 ГБ мають такий самий розмір, що й два модулі SO-DIMM по 8 ГБ. Тобто власник ноутбука може купити собі більше оперативної пам’яті, вийняти старі модулі і вставити нові модулі. Але один модуль CAMM на 32 ГБ може бути довшим або ширшим за один модуль CAMM на 16 ГБ.

Окрім цього, модулі CAMM2 будуть набагато дорожчими за модулі SO-DIMM, оскільки це нова технологія, яка лише стала стандартом. Наприклад, Dell продає модуль на 128 ГБ за $1999,99. Такий же обсяг 128 ГБ комплектом з модулів SO-DIMM DDR5 коштує $450.

Перевагою CAMM2 над SO-DIMM є двоканальний режим роботи, що дещо підвищує швидкість роботи оперативної пам’яті. Також коротша довжина провідників дозволяє пам’яті CAMM2 працювати на вищих частотах, ніж SO-DIMM.

Ще новий стандарт робить можливою використання нерозпаяної пам’яті LPDDR5(X). Однак при цьому він унеможливлює використання одночасно розпаяної на материнській платі пам’яті та пам’яті в слоті. Сьогодні це часто практикується з SO-DIMM. З CAMM2 виробник повинен буде обирати: або нерозпаяна пам’ять у слоті, або розпаяна на материнській платі.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися