Середа, 22 Травня, 2024

Apple каже, що її 8 ГБ = 16 ГБ на Windows. Експеримент показав, що це неправда

Віцепрезидент Apple із світового маркетингу продукції Боб Борчерс у листопаді спробував виправдати бажання компанії продати за $1600 ноутбук, який має оперативної пам’яті як лаптоп за $250. Було зрозуміло, що слова Борчерса маячня, і 8 ГБ оперативної пам’яті завжди гірше 16 ГБ. Однак на той момент це вдалося продемонструвати порівнянням швидкодії Macbook з різним обсягом оперативної пам’яті між собою. Борчерс же порівнював Apple та іншу платформу. Блогери провели і такий експеримент, порівнявши Macbook 8 ГБ з Windows-ноутбуком 16 ГБ, остаточно довівши, що 16 ГБ завжди краще.

Обидва ноутбуки тестувалися після перезавантаження для максимально чесного результату.

Після рестарту Apple MacOS та Windows показали однакове використання оперативної пам’яті: 5,8 ГБ для Macbook та 5,7 ГБ для Windows. Apple Mackbook не використовував своп-файл (внаслідок дефіциту оперативної пам’яті використовується в тисячі разів повільніший диск SSD). Windows не показує окремо використання своп-файлу.

Відкривши Adobe Lightroom classic з 50 фотографій високої роздільної здатності, блогер експортував їх. Windows-лаптоп впорався із цією задачею майже на третину швидше. Macbook при цьому уже не вистачило оперативної пам’яті і він спожив 2,47 ГБ своп-файлу.

Наступною задачею була обробка короткого ролика в Davinci Resolve і Windwows-машина також виявилася більш швидкою.

Далі блогер відкрив Chrome з 10 вкладками. Mackbook, маючи відкритим лише браузер з такою невеликою кількістю вкладок, спожив 387 МБ своп-файлу. Загалом Macbook використав для цього 6,69 ГБ оперативної пам’яті, у той час як Windows-лаптоп спожив 6,9 ГБ оперативної пам’яті.

Одночасно запущений Chrome та повторення експортування фотографій змусило Macbook споживати 6,39 ГБ своп-файлу. Із його 8 ГБ оперативної пам’яті було використано 7,99 ГБ (6,87 ГБ додатки та 1,32 ГБ кеш).

На 16 ГБ Windows-ноутбуці з таким же навантаженням ще залишалося вільним 3,6 ГБ оперативної пам’яті.

Внаслідок повного вичерпання оперативної пам’яті Macbook значно повільніше впорався із експортом фотографій. Windows-ноутбук не використовував своп, бо йому вистачало оперативної пам’яті і його результати змінилися на рівні похибки.

10 вкладок Chrome, які вичерпали оперативну пам’ять Macbook, стали причиною значно повільнішого експорту відео в Resolve. Ноутбук з Windows впорався з цією задачею швидше, але незначно.

 

 

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися