Четвер, 29 Лютого, 2024

Записувати лекції через ноутбук не варто

Із сучасними гаджетами можна легше підвищувати свій кругозір та освіченість. Наприклад, на лекції можна ходити з ноутбуком, в який одразу друкувати матеріал. Але науковці кажуть, що це неефективно порівняно з традиційним низькотехнологічним способом – записом від руки.

Психологи з Прінстонського університету і Каліфорнійського університету провели порівняльне дослідження ефективності записів лекцій від руки і збереження матеріалу за допомогою комп’ютера. «Коли люди друкують нотатки, вони намагаються зберігати якомога більше сказаного лектором, – пояснила одна з авторів дослідження Пем Мюллер. – Ті студенти, які писали від руки, були змушені вибирати, що зберігати, оскільки письмо повільніше за друк. Це вимагало додаткової обробки інформації мозком, тому вони більше запам’ятовували».

Вивчивши те, як різні студенти запам’ятали прочитані лекції, психологи виявили, що «комп’ютерники» і ті, хто записував від руки, показали різні результати. З питаннями на просту ерудицію і запам’ятовування, на кшталт історичних дат, обидві групи справлялися однаково. Але коли питання вимагало аналізу інформації і зіставлення декількох фактів, ті студенти, котрі записували лекцію від руки, відповідали на нього значно краще.

Щоб перевірити отримані результати, вчені провели другий етап тестування. На ньому вони попередили любителів комп’ютерів, щоб ті намагалися не записувати лекції слово в слово. Але інстинктивне бажання записати все перемагало, і чим більше слів студент набивав на клавіатурі, тим гірше він засвоював матеріал.

Здавалося б, більш повні записи на комп’ютерах повинні мати більший ефект після їхнього повторного прочитання. Щоб перевірити це, вчені провели екзамен, на якому учасникам дозволялося переглядати свої нотатки. Але і цей тест показав, що ті учні, які писали лекції від руки, показали кращі знання.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися