Субота, 20 Квітня, 2024

Apple, Google, Microsoft, Amazon та інші техногіганти – найбільші покупці нелегального золота

Бразильська поліція висунула звинувачення італійській металургійній компанії Chimet у незаконній купівлі золота з тропічних лісів Амазонки. За даними слідства, найбільшими покупцями такого нелегального золота є американські технологічні компанії. У списку є такі корпорації, як Amazon, Apple, Microsoft і Alphabet – материнська компанія Google.

Технологічні компанії часто використовують невелику кількість золота на друкованих платах електроніки, щоб створювати стійкі до окислення контакти роз’ємів.

Федеральна поліція Бразилії звинуватила Chimet у купівлі золота на мільйони доларів у трейдера CHM do Brasil. Торговець також купує у нелегальних копачів.

Згідно з даними, чотири американські технологічні компанії, Amazon, Apple, Microsoft і материнська компанія Google Alphabet, зарахували Chimet до числа своїх понад 100 постачальників золота за останні п’ять років. Оскільки Chimet купує нелегальне золото, то ці американські технічні гіганти також купують нелегальне золото.

Apple конкретно не згадувала Chimet, але заявила в заяві, що вона забороняє використання незаконно видобутих корисних копалин. Apple стверджує, що компанії, які не дотримуються її стандартів, виключаються з її ланцюжка поставок.

Правий президент Бразилії Жаїр Болсонару, який вступив на посаду в 2019 році, виступав за легалізацію видобутку корисних копалин на землях корінного населення. Це призвело до сплеску незаконної діяльності з видобутку корисних копалин у Бразилії.

Незаконні шахти спустошили землі в тропічних лісах Амазонки, а ртуть забруднює річки. Крім того, нелегальні шахтарі часто конфліктували з корінними племенами.

Бразильське агентство даних підрахувало, що за перші два роки перебування Болсонару на посаді країна виробила 84 тонни незаконного золота. Це на 23 відсотки більше, ніж за попередні два роки, і еквівалентно майже половині загального виробництва золота в Бразилії. Розслідування щодо компанії Chimet ще триває.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися