Зарядка без дротів за принципом Wi-Fi

Сучасні технології бездротової підзарядки гаджетів мають один суттєвий недолік – вони прив’язані до дроту. Максимальна відстань у популярного стандарту QI не перевищує 1 см, через що гаджети потрібно класти на спеціальний килимок. Проте завдяки технології MagMIMO скоро смартфони та планшети не обов’язково буде витягувати з кишені чи сумки. Адже вони отримуватимуть енергію за схожим з Wi-Fi принципом.

Бездротова (вгорі) та звичайна дротова (внизу) зарядки сьогодні прив’язані до дроту

Нову технологію розробили в Массачусетському технологічному інституті, і вона вже передає електрику на відстань до 30 см. Тоді як майбутні варіанти стандарту Qi 1.2 лише планують опанувати дистанцію у 4,5 см. Завдяки цьому нова розробка дозволяє не хвилюватися про те, куди покласти мобільний гаджет для його зарядки.

Подібної дистанції вдалося досягти завдяки тому, що MagMIMO запозичила принцип роботи гаджетів з Wi-Fi. Останні при під’єднанні до точки доступу можуть підсилювати сигнал, формуючи з нього вузький промінь з радіохвиль. MagMIMO робить так само з магнітним полем, яке взаємодіє з котушками-приймачами у мобільних гаджетах. При роботі джерело та приймач постійно «спілкуються» та підтримують рівень магнітного поля на максимумі, щоб батарея заряджалась якомога швидше.

Випробування MagMIMO показали, що повністю розряджений iPhone 4S можна зарядити з її допомогою за п’ять годин. Для Nexus 5 потрібно 8 годин, а Galaxy S5 потребує 10 годин. Це повільніше, ніж забезпечує стандарт Qi, який заряджає гаджети за 2-3 години.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я