Журнал The New York Times взяв на посаду публічного редактора штучний інтелект

штучний інтелект стежитиме за коментарями, що залишають під статтями користувачі.

Одне з найвідоміших видань світу повідомило своїм співробітникам, що звільняє публічного редактора. Замість нього у The New York Times цю вакансію займе штучний інтелект. Він стежитиме за коментарями, що залишають під статтями користувачі.

інтелект

Позиція публічного редактора в новинному виданні існує майже 15 років. Її відкрили у 2003 році після того, як виявили плагіат у статтях одного з авторів Джейсона Блера. Завданням публічного редактора було забезпечити більшу прозорість для передплатників газети. За 14 років таких редакторів було шість. Нинішній редактор – Ліз Спайд – стане останньою.

«Наші передплатники в соціальних мережах і читачі в інтернеті зібралися разом, щоб служити сучасним контролером, пильнішим і сильнішим, ніж коли-небудь могла стати одна людина», – написав власник газети Артур Окс Сульцбергер-молодший.

The New York Times запустить так званий «Читацький центр», яким буде керувати редактор Ханна Інбер. Через нього співробітники видання зможуть безпосередньо реагувати на відгуки, питання, проблеми, скарги та інші запити громадськості.

Система коментування The New York Times працює на базі Conversation AI – штучного інтелекту, розробленого компанією Jigsaw, дочірнім підприємством Google. Нейронну мережу натренували таким чином, щоб вона знаходила і позначала випадки тролінгу і репліки з елементами ненависті в розділі коментарів газети.

Зараз система працює приблизно на 10% публікацій на сайті. Але тепер програма буде діяти практично у всіх статтях та новинах. «Це розширення означає значну зміну в тому, як ми обслуговуємо наших читачів», – написав Сульцбергер.

До речі, штучний інтелект також успішно може замінити відділ кадрів в будь-якій компанії. Японська фірма NEC розробила систему підбору співробітників, яка може повністю замінити відділи кадрів в установах.

Після впровадження цієї програми з кандидатами дійсно говоритиме комп’ютерна система. Вона також автоматично аналізує резюме та результати відбіркових тестів, які проходить здобувач. На основі даних комп’ютер дає вже людям-співробітникам відділу кадрів рекомендації щодо майбутнього найму.

На думку розробників, повсюдне застосування цієї програми дозволить значно знизити витрати на утримання кадрових фахівців, а також виключить людський фактор на початковому етапі підбору фахівців. У майбутньому інженери сподіваються додати в цю систему блок автоматичного розпізнавання мови тіла, щоб мати можливість скласти повніший портрет претендента.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я