Зустрічайте eelo: побудовану на Android ОС, яка не використовує сервіси Google

Створювана Дювалем eelo базується не на чистому Android від Google, а на його модифікації, відомій як LineageOS.

Розробник Mandrake Linux створює нову мобільну ОС для боротьби за приватність. Вона називається eelo – на честь невеликої рибки eels, якій легко сховатися в морі від хижаків. Зі своєю ОС автор Гаель Дюваль планує захищатися від тотального шпигування в Android від Google та iOS. Для користувачів він також підготував підтримку онлайн-сервісів та привабливий інтерфейс.

Сьогоднішній мобільний світ – це дуополія Google Android та Apple iOS, які контролюють приблизно 99% всіх мобільних гаджетів. Решта припадає на операційні системи Microsoft Windows Phone, BlackBerry, Sailfish OS, Firefox OS та інші системи, які програли конкуренцію.

Гаель Дюваль вважає, що третя операційна система на мобільному ринку необхідна. І вона повинна, на відміну від Android та iOS, давати користувачам захищеність. Саме тому, хоча eelo базується на Android, вона не використовуватиме сервіси Google. «У довгостроковій перспективі бізнес-моделі Apple, Google, Facebook та інших є шкідливими для економіки та соціуму», – каже розробник.

eeloСтворювана Дювалем eelo базується не на чистому Android від Google, а на його модифікації, відомій як LineageOS. Вона з’явилася на руїнах популярної операційної системи CyanogenMod, розробник якої також мав плани стати №3, але згодом припинив цей проект. Дюваль каже, що не хоче перетворювати eelo на бізнес, як Cyanogen, його розробка повинна підходити для «мам і тат».

За словами програміста, створювати операційну систему для смартфона на основі Linux непросто. Тому він не буде робити, як Mozilla чи Canonical, які теж розробляли засновані на Linux мобільні ОС, але провалилися. Це одна з причин, чому Дюваль не розробляє eelo з нуля, а взяв за основу Android, програмування під який для нього в новинку. «Ми погодилися як перший проект випустити новий лаунчер, нову систему повідомлень та новий центр управління», – каже програміст.

Зараз eelo, за інформацією з офіційного сайту ОС, працює в бета-режимі. Найскладнішим було позбутися магазину Google Play Store, службових сервісів Google Play Services та інших додатків Google. Замість них eelo спиратиметься на альтернативні продукти, які шанують приватність. Наприклад, пошуком за замовчуванням буде DuckDuckGo та Qwant, хоча можна буде встановити власний пошуковик, з Google включно.

Дюваль також планує запустити магазин додатків eelo store, однак до того часу встановлювати додатки можна буде з відомих репозиторіїв для Android, таких як F-Droid та APKPure. Сервіси Google Services замінить MicroG – проект з відкритим вихідним кодом з впровадження проприєтарних додатків та бібліотек Android від Google.

Дюваль планує не обмежуватися очевидними джерелами витоку приватної інформації, такі як додатки та пошуковики. Він також збирається впровадити інші методи безпеки, серед яких – стеження за Domain Name System (DNS). За замовчуванням eelo використовуватиме систему Quad 9 DNS, яка захищає та блокує доступ до відомих шкідливих сайтів.

Розробка eelo поки знаходиться на самому початку, і Дюваль збирає команду однодумців. Він також потребує грошей для свого проекту, для чого запустив на Kickstarter кампанію зі збору $120 тисяч на розробку своєї альтернативної мобільної операційної системи.

2 КОМЕНТАРІ

  1. Mandriva/Mandrake Linux был прикольный ?. Но и он стал трупом, всё финансов им не хватало, хотя более “слабые” конкуренты сейчас живут и процветают.
    А тут почти с нуля начать… Походу ему скучно просто. И 120 тыс.$ ещё и ? (?!) .
    Майкрософт миллиардами ворочает, но проект мобильной платформы похоронил свой. Не вытянул конкуренции.
    Вон Ubuntu Touch тоже обещал разбавить монополию Гугло-Яблочную и почти дошел до релиза. Где он теперь? Люди разуверились. Бесполезно бороться на этом поприще, к сожалению ?.
    P.S. : хотя смартфоны старые есть “в кладовке”, так что попробовал бы и эту ОСь, с удовольствием)) .

Comments are closed.