Субота, 24 Лютого, 2024

Зворотний круг еволюції SIM

На початку ери мобільного зв’язку змінити мобільного оператора було досить складним завданнм. Тоді не можна було просто переставити одну SIM-картку на іншу через те, що дані були вшиті в сам телефон. І Apple намагається повернути цю практику, проте вже на новому технічному рівні.

У мережах 1G ідентифікація абонента відбувалася за заводським номером стільникового телефона – ESN (Electronic Serial Number). Такий підхід викликав деякі незручності, оскільки пакет послуг, який отримував абонент від мобільного оператора, залежав виключно від конкретного екземпляра телефона. Зміна мобільника, з поломкою та крадіжкою включно, призводила до того, що користувач позбувався всіх послуг, і йому потрібно було йти в офіс оператора для перепрограмування телефона та внесення ESN до бази даних. До того ж остання послуга часто була платною.

Щоб позбутися цих незручностей при переході на 2G, розробники стандарту GSM запропонували розділити ідентифікацію обладнання та абонента. Перше виконували за допомогою вшитого в телефон номера IMEI (International Mobile Equipment Identifier — міжнародний ідентифікатор мобільного обладнання), а друге – за допомогою окремої картки SIM.

Еволюція SIM-карток (зліва направо): нормальний розмір, міні, мікро та нано

У Apple вже довгий час намагаються змінити звичну всім картку SIM формату mini. У першому iPhone, наприклад, змінити її на іншу стало складніше, адже потрібно було використати додатковий інструмент – скріпку, щоб розблокувати лоток. На презентації iPad світ дізнався, що Apple перейшла на формат micro-SIM, який вона ж в 2012 році змінила на nano-SIM. Першим гаджетом з підтримкою останнього став iPhone 5.

Цього року Apple також показала нововведення щодо SIM, яке оминули під час нещодавньої презентації нових планшетів. Функція Apple SIM дозволяє перевести SIM-картку з фізичного формату мікросхеми у віртуальний. Завдяки цьому можна позбутися слоту для чіпа, лотка чи механізму кріплення, а також зробити гаджет тоншим та легшим.

Програмована SIM

Замість фізичної картки Apple вшила її в пам’ять планшета. Роботу над подібним форматом європейський інститут телекомунікаційних стандартів розпочав ще в 2012 році. У ньому SIM-картку замінив невеликий чіп на платі мобільного пристрою, який виконує таку ж функцію.

Apple SIM – це програмована SIM-картка, яка дозволяє обирати мобільного оператора перемиканням опцій в меню. У теорії це ліквідує необхідність мати декілька мобільних апаратів для різних тарифних планів для заощадженні на зв’язку. Адже можна просто обирати необхідний у меню гаджета. Це нововведення може також спростити зарубіжні поїздки: замість купівлі місцевої SIM-картки можна буде завантажити в апарат необхідні дані від оператора та мати зв’язок одразу при перетинанні кордону.

Сьогодні Apple SIM підтримує лише пересиланн даних, і тому її реалізували в планшетах. Однак для неї Apple SIM вже почали з’являтися голосові сервіси. Наприклад, утиліта Roamer від латвійсько-британських розробників дозволяє телефонувати за кордон за низькими тарифами через GSM чи інтернет-з’єднаня. При цьому мобільний номер зберігається при зміні SIM-карток.

Вікно вибора мобільного оператора на iPad з підтримкою Apple SIM

Питання мобільних операторів

Для того щоб Apple SIM стала популярною, вона має заручитися підтримкою мобільних операторів. Однак подібна концепція може завадити їхньому бізнесу та ліквідує сенс у продажі субсидованих гаджетів. Останні продаються зі значними знижками за умови підписання контракту на певний термін. У цей час мобільний апарат залишається прив’язаним до мережі конкретного оператора та не працює в інших. Водночас Apple SIM дозволяє легко записати в пам’ять дані нового оператора. А зручніше перемикання між віртуальними SIM-картками знижує дохідність, адже абоненти зможуть заощаджувати.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися