Субота, 2 Грудня, 2023

Звичайні смартфони стануть супутниковими завдяки новій мережі Lynk

Нова мережа Lynk дозволить забути про таке явище як відсутність покриття мобільної мережі. Адже глобальне покриття забезпечуватиме сузір’я супутників. Особливість цієї мережі в тому, що до неї зможе підключитися будь-який звичайний смартфон.

Lynk дозволяє будь-якому сучасному телефону обмінюватися даними безпосередньо з супутниковою мережею, без спеціальної антени або чипа. Компанія вже продемонструвала двосторонній зв’язок для передачі даних і оголосила про своїх перших партнерів в Африці і на Багамських островах.

Раніше відома як Ubiquitilink, Lynk працювала до цього етапу протягом багатьох років, на чолі з колишнім засновником Nanoracks Чарльзом Міллером. На початку 2019 року компанія запустила кілька тестових супутників, щоб показати, що звичайний телефон може підключатися до супутника на низькій навколоземній орбіті.

Ранні тести показали, що вони можуть протидіяти шуму, доплерівському зсуву та іншим факторам, які спонукали деяких експертів назвати завдання нездійсненним, і в 2020 році вони відправили перше звичайне SMS безпосередньо з супутника на звичайний телефон.

У надзвичайних ситуаціях, таких як після стихійних лих або під час відключення електроенергії, не можна покладатися на звичайні мобільні мережі для передачі важливих повідомлень в постраждалі регіони.

Минулого тижня Lynk продемонструвала двосторонній зв’язок між телефоном і супутником “Шеннон”. Канал має невелику пропускну здатність, але його більш ніж достатньо для SMS, визначення місця розташування GPS, прогнозу погоди і тому подібного. При збільшення числа супутників ширина каналу зросте.

Як тільки Лінк виведе на орбіту ще кілька супутників, вона зможе охопити сигналом значну частину планети. Це буде вузький і переривчастий сигнал, але це краще, ніж нічого, якщо ви опинитеся в надзвичайній ситуації і без наземного мобільного покриття. Очікувалося, що такий супутниковий зв’язок в звичайному смартфоні першою реалізує Apple.

«Можливість надсилати текстові повідомлення в будь-який час і в будь-якому місці є основою будь-якої безпеки. Якщо ви можете надіслати повідомлення другу, члену сім’ї або сусідові, це може врятувати життя, – кажуть у компанії. – Можливо, ви навіть не хочете цього, але ваша дружина або чоловік хочуть цього, щоб їм не довелося турбуватися. Люди купують душевний спокій».

Першочерговим завданням нової супутникової мережі є надання екстрених послуг якомога більшій кількості людей. Дзвінок в 911, можливо, поки неможливий, але повідомлення SOS, що містить основну інформацію і координати, безумовно, буде.

Звичайні повідомлення будуть працювати так само, як при наявності сигналу наземної мобільної мережі. Можна відправляти повідомлення в реальному часі, коли супутник знаходиться над головою. Також можна запланувати відправлення, щоб гаджет чекав появи супутника.

Компанія планує запропонувати безкоштовний демонстраційний додаток, який може забезпечити прогноз погоди для користувачів в будь-якій точці світу.

Наразі Lynk веде переговори з десятками мережевих операторів по всьому світу, але питання регулювання і ринку залишаються в багатьох місцях.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися