10 причин поміняти свій автомобіль на електровелосипед чи електросамокат

Це щонайменше дуже весело

Нині автомобілісти насолоджуються свободою пересування містами без заторів, але вже скоро це закінчиться. Якщо не хочеться знову годинами стояти в заторах та в чергах на світлофорах, можна поглянути на персональний електротранспорт. Тим паче, що попереду ще багато теплих місяців, ідеальних для подібного типу пересування. Ось ще 10 причин поміняти своє авто на електровелосипед чи електроскутер.

  1. Знижується споживання енергії

Дуже часто автомобіль вагою 1,5-2 тонни використовується надзвичайно неефективно – для перевезення однієї людини. При цьому витрачається зайва енергія, яка відчувається у вигляді спорожнення гаманця.

Пригадайте свої типові маршрути – з великою ймовірністю персональний електротранспорт легко замінить на них електромобіль. Поїздка на роботу, зустріч з друзями, візит до спортзалу – електротранспорт без проблем впорається. При цьому затрати енергії і ваших грошей будуть наднизькими проти машини. Ефективність електрокарів у середньому складає 300 Вт/кілометр. Персональний електротранспорт пропонує від 30 Вт/кілометр та краще.

  1. Можна не думати про втому

Чудово покататися на велосипеді, проїхатися на самокаті чи навіть йти пішки. Коли з’являться ознаки втоми, електротранспорт дозволить просто увімкнути двигун та доїхати до потрібного місця. Так, на роботу можна приїжджати на електротязі та бути повним енергії, а з роботи – додати фізичної активності і крутити педалі самостійно.

  1. Економія часу

У багатьох містах використання персонального електротранспорту може економити час, якщо порівнювати з автівкою чи громадським транспортом. Поки автомобіліст стоїть у заторі або на світлофорі, а інші очікують приїзду трамвая чи автобуса, володар електровелосипеду або самокату може їхати у своїх справах.

  1. Економія грошей

Обслуговування велосипеда чи самоката на електротязі надзвичайно дешеве. А перший рік-два про нього взагалі можна не думати. Порівняйте це з автомобілем, який може потребувати обслуговування (заміна мастила, фільтрів, шин) навіть у перші роки експлуатації. Персональний електротранспорт також не вимагає обов’язкової страховки.

  1. Поліпшення здоров’я

Електровелосипеди дозволяють їхати в частково електричному режимі. Навіть таке невелике фізичне навантаження буде хорошою допомогою для людей, які ведуть малорухомий образ життя.

  1. Немає проблем з останніми метрами

Лише у фільмах можна під’їхати до парадного входу в будівлю та полишити свою машину там. У реальності ж після такого машину, швидше за все, доведеться шукати на штрафмайданчику. Але і трохи далі може не вийти припаркуватися – зручні місця можуть бути зайняті. Пошук парковки в мегаполісі часто стає справжнім головним болем. Електросамокат можна взяти із собою в будівлю. А електровелосипед можна залишити на спецпарковці, яка навряд чи буде повністю зайнята, або його можна залишити біля охорони.

  1. Повна автономність

Персональний електротранспорт можна дообладнати сонячною панеллю. І поки ви працюєте чи відпочиваєте, заряд електровелосипеда чи електросамоката буде поступово відновлюватися. Сонячну панель можна закріпити на рюкзаку, і вона додатково знизить витрату енергії з акумулятора.

  1. Зменшити завантаженість доріг

Дослідження показують, що перехід навіть 10% автомобілістів на персональний двоколісний транспорт знижує завантаженість доріг у години пік у 2-3 рази.

  1. Посвідчення водія не потрібне

З електровелосипедом чи електросамокатом можна забути про паперову бюрократію. Цей тип транспорту не потребує реєстрації, страховки, посвідчення водія. Можна купити в магазині і відразу ним користуватися без черг для оформлення паперів.

  1. Це весело

Якщо практичних вигод від переходу з автомобіля на електротранспорт недостатньо, тоді ще одна, емоційна, – це просто весело. Весело одному їхати з вітерцем, весело кататися разом із сім’єю чи друзями.