Середа, 17 Липня, 2024

8 корисних функцій, які виконає голосовий помічник Google

Пошуковик Google містить корисні функції і підпрограми, які можуть замінити багато додатків середньостатистичного смартфона. Так, голосовий помічник «Google Асистент» може багато в чому позмагатися із сучасними розробками на кшталт Алекси або Сірі і в багатьох Android-смартфонах є додатком «за замовчуванням». Так на що ж здатен ваш голосовий помічник Google?

Примітка: На даний час українська локалізація Google Асистента відсутня, тому команди будуть прописані на російській мові.

Ставити будильник

Щоб кожного разу не запускати будильник і не міняти час вручну, просто попросіть Google Асистента про це. Досить віддати команду «поставь будильник на» і вказати конкретний день і час. За тим же принципом працює функція таймера.

Перекладати текст

Перекладач – один із найбільш затребуваних сервісів Google. Але що робити, якщо говорити потрібно швидко і часу набирати текст немає? Можна продиктувати вашому помічникові кілька слів або навіть речень, і він швидко перекладе їх на зазначену мову.

Створювати розпорядок дня

Щоб перевірити свій розклад, просто попросіть Асистента «показать распорядок дня». Після цієї команди додаток виведе на екран список справ, а при фразі «добавь новое мероприятие» його можна автоматично доповнити.

Розпізнавати музику

Так, такий собі вбудований Шазам у Google Асистент теж є. Якщо вам сподобалася мелодія, але ви не знаєте ні її назви, ні імені виконавця, просто запитайте у помічника, «что это за песня», і дайте йому кілька секунд послухати трек через мікрофон.

Рахувати і переводити величини

Голосовий конвертер і калькулятор, який завжди під рукою, набагато зручніший, ніж окремий додаток. Просто скажіть вашому Асистенту «посчитай» або «сколько будет» і вкажіть числа, наприклад, «5 помножить на 3». Конвертер дозволить швидко перевести валюти за актуальним курсом або величини, просто скажіть щось на кшталт «переведи дюймы в сантиметры» – і результат перед вами.

Складати список покупок

Олдскульні покупці записують перелік продуктів на листочку, більш продвинуті навчилися його фотографувати або заносити в блокнот, ну а найсучасніші формують список за допомогою голосового помічника. Просто віддайте команду Google Асистенту “составь список покупок” і надиктуйте необхідні товари.

Розважати

Якщо вам нудно і зовсім ні з ким поговорити, поспілкуйтеся з Google. Попросіть помічника, наприклад, розповісти анекдот, віршик або заспівати пісню (російською мовою). У додатку також є функція кумедних шкідливих порад.

Нагадувати

Щоб активувати нагадування в Google Асистенті, просто скажіть «напомни мне», вкажіть, про що і коли (або де) нагадати, і Google виведе нагадування. Наприклад, при вході в ресторан помічник нагадає вам про дієту, а коли ви підійдете до магазину – виведе нагадування про покупку молока.

І це далеко не все. Якщо ви володієте англійською, то зможете легко управляти побутовою технікою або вести облік витрат за даними з кредитних карт і додатків. Російськомовна версія, на жаль, поки ці функції не підтримує. Ну а ми з нетерпінням чекаємо на україномовну локалізацію, яка б розпізнавала «солов’їну».

[appbox googleplay id=com.google.android.apps.googleassistant&hl=ru&gl=ru]

[appbox appstore id1220976145]

3 КОМЕНТАРІ

    • Команды были переведены в контексте с остальным материалом статьи. Сделала примечание и исправила сами команды на русскоязычные. Спасибо за замечание.

Comments are closed.

Тетяна Деденчук
Тетяна Деденчук
Тетяна навчається в університеті та працює журналістом. Вона пише шикарні огляди android-іграшок, знається на темі blockchain та любить подорожувати.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися