Вівторок, 21 Травня, 2024

Політика навколо Huawei: її топ-менеджер керував компаніями в Ірані та Сирії

У Huawei продовжують стверджувати, що компанія та її топ-менеджери не порушували законів і вели звичайний бізнес. Але журналістам Reuters вдалося з’ясувати, що фінансовий директор Huawei Менг Ванжоу порушила накладені на Іран та Сирію санкції. Вона майже володіла кількома компаніями в цих країнах і заробила на них кілька сотень мільйонів доларів.

Фінансового директора Huawei Менг Ванжоу арештували у грудні 2018 року в Канаді. Жінка є дочкою засновника Huawei та військового офіцера Жена Женгфеї. Влада США зараз намагається добитися екстрадиції для суду над нею, але фінальне звинувачення топ-менеджеру ще не висунуто. Одне зі звинувачень – відмивання фінансових операцій з Іраном через міжнародні банки.

Компаніями, які Huawei контролювала, є продавець телеком-обладнання Skycom Tech Co Ltd та мавританський офшор Canicula Holdings Ltd. Документи показують, що топ-менеджер китайського виробника був призначений керівником Skycom. Також три менеджери китайської компанії мали право підпису в банківських акаунтах від імені Huawei та Skycom. У Сирії Huawei проводила свої операції через Canicula.

Huawei використовувала свій контроль над Skycom для продажу Ірану телеком-обладнання та виведення грошей в обхід накладених на країну санкцій. Наприклад, Skycom у 2010 році продала на 1,3 млн євро комп’ютерного обладнання Hewlett-Packard одному з найбільших мобільних операторів країни. Угода була обсягом 13 сторінок, і на папері були позначки «Huawei конфіденційно» та логотип Huawei.

Кілька банків намагалися дізнатися у Huawei про походження грошей з Ірану. За документами Reuters, Менг та інші співробітники Huawei неодноразово брехали про свій взаємозв’язок зі Skycom та не розкривали свій повний контроль над нею. Наприклад, у серпні 2013 року Huawei продала свою частку акцій у Skycom, але не розкрила, що покупець був компанією, яку також контролювала Huawei. Документи показують, що цим покупцем могла бути фірма Canicula.

Президент США Дональд Трамп розмірковує над повною забороною американським компаніям купувати продукцію Huawei. Наказ про критичну ситуацію розглядається вже понад вісім місяців, і його підписання очікують уже в січні 2019 року. Якщо цікаво, чому Huawei є непрозорою компанією та навколо неї політичні суперечки, читайте статтю «Що таке Huawei Technologies і чому навколо неї політичні суперечки».

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися