Android-додатки для школярів та студентів

Сучасні гаджети добре пристосовані не тільки для ігор. У сиву давнину студенти робили «захалявні книжечки», у недалекому минулому школярі робили окремі листки та блокноти з формулами, а ліниві студенти писали шпаргалки. Тепер зберігати нотатки, формули та інші необхідні матеріали набагато зручніше в пам’яті гаджета. Крім того, у магазині Google Play є чимало корисного, що допоможе в процесі навчання.

Зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО) на смартфоні
Мобільні додатки для  Android, що присвячені ЗНО, загалом схожі. Функціональні можливості складаються з двох частин: довідкової, яка містить теоретичні відомості в законспектованому вигляді, та тестової частини для перевірки знань. Зупинити вибір на якомусь одному додатку важко – у кожного з них є свої вади, тому, вірогідніше за все, доведеться використовувати декілька.

01educ_soft_zno2016

Наприклад, додаток ЗНО-2016  містить матеріали таких предметів, як історія України, географія, біологія, хімія та фізика. Проте тестова частина відсутня. Додаток має рекламу і надокучає повідомленнями з проханням підтримати проект.

02educ_soft_zno

Інший додаток – ЗНО – отримав зручний інтерфейс, можливість використовувати як попередні, так і офіційні тести минулих років і роботи з ними в режимі офлайн.

Вивчення іноземних мов

Головна мета при вивченні будь-якої іноземної мови – це збільшення словникового запасу. Одним із найбільш ефективних методів вивчення нових слів за допомогою смартфона є карткова система. Слова чи вирази з перекладом і транскрипцією раз за разом виводяться на екран у вигляді картки, які зазвичай використовують викладачі на курсах. Коли  матеріал буде засвоєно, настає черга перевірити знання, також за допомогою карток.

03educ_soft_ilearnwords

Зручний безплатний додаток «Я учу слова» доступний у двох версіях: «полегшена», що призначена для вивчення лише англійської мови, та «Pro», яка містить словники для п’яти мов. Додаток має чимало налаштувань, можливість самостійно додавати слова та здійснювати імпорт за допомогою стороннього ресурсу. Для тих, хто вивчає англійську, є кілька непогано підібраних словників а також великий і скорочений словники неправильних дієслів. Для перевірки використовуються різні методи: правильну відповідь необхідно написати самому або вибрати з-поміж трьох варіантів.

04educ_soft_goldendict

Програма GoldenDict хоч і є платною (приблизно 75 грн), проте це справжня знахідка для тих, хто користується офлайн-перекладом під час читання літератури іноземною мовою. Додаток підтримує роботу з файлами словників усіх популярних форматів, легко інтегрується з додатками для читання електронних книжок. Доступна також і безплатна версія, що містить рекламу та має дещо менші функціональні можливості.

Українська мова та література

Після спілкування в інтернеті часом з’являється думка, що деяких користувачів необхідно знову саджати за шкільні лави або ж примушувати читати довідники з правопису замість стрічки новин.

05educ_soft_ukr_pravop

Додатки, покликані допомогти у вивченні рідної мови, побудовані за принципом довідника. Наприклад, додаток «Український правопис»  містить основні правила, які треба шукати вручну.

06educ_soft_ukr_ukr2

Схожі, але трохи кращі можливості пропонує і додаток «Правила з української мови»: тут присутній пошук та виділення кольором. Загалом назва говорить сама за себе.

06educ_soft_ukr_mova

Проте Mova  подає інформацію у більш наочному вигляді. Додаток допоможе не тільки пригадати або вивчити правопис, але й правильно вимовляти слова, звільнити свою мову від суржику. Окрім правил та рекомендацій програма містить ще й вправи, для доступу до яких необхідно зареєструватись на сайті.

06educ_soft_ukr_ukrlit

Додаток з красномовною назвою «Українська література» – каталог, у якому міститься більш ніж 1000 творів українських літераторів, які входять до шкільної програми. Це перероблений додаток для читання електронних книжок.

Історія України

Зазвичай курс з історії є складовою частиною додатків для підготовки до ЗНО. «Історія України»  у вигляді самостійної програми містить у стислому вигляді дані зі шкільного курсу.

educ_soft_ist_ukr

Додаток містить прості тести, а також історичні мапи, причому доступ до останніх на деяких пристроях неможливий через помилку. Додаток містить чимало таблиць, які краще роздивлятись на великому екрані планшета.

Математика – цариця всіх наук

Комусь легше даються гуманітарні дисципліни, а комусь – зовсім навпаки. Учнівські аркуші з виписаними формулами залишилися в минулому, тепер є інтернет і програми, в яких міститься все необхідне.

08educ_soft_ukr_math1

«Математика – все формулы» буде корисним не тільки школярам, але й студентам. Окрім алгебри та геометрії довідник містить формули та графіки з таких розділів, як початки аналізу та аналітична геометрія. Самі матеріали є відсканованими зображеннями, тому шукати кожного разу доведеться вручну. Тож це формули і лише формули.

09educ_soft_ukr_math2

Школярам може стати у пригоді «Математика Справочник», який містить формули та надзвичайно стисле трактування основних правил з курсів алгебри та геометрії (російською мовою). Додаток також має вбудований калькулятор. Деякі скорочення та абревіатури наведено без розшифрування, тож іноді зрозуміти, що мається на увазі, непросто.

09educ_soft_ukr_math3

У разі складнощів з геометрією та побудовою графіків варто звернути увагу на «GeoGebra Графічний Калькулятор». Додаток спрощує побудову графіків функцій, а результатом легко поділитися з друзями чи відправити викладачеві.

Хімія

Завдяки серіалам та жартам популярність хімії як предмета значно зросла, проте це не зробило її вивчення менш складним.

10educ_soft_ukr_chem1

«Хімія Х10» має зручний інтерфейс і всі необхідні функції. У наявності «шпори» з короткими теоретичними відомостями, допомога з розв’язанням задач, пошук реакцій, конвертор величин та молярний калькулятор. Доступний пошук онлайн, що допоможе у випадку, якщо формула написана неправильно.

10educ_soft_ukr_chem2

«Помощник по химии»  являє собою збірку таблиць, яка буде корисною у розв’язанні задач з курсу неорганічної хімії.

Універсальні додатки: усе й відразу

Розглянуті вище додатки головним чином орієнтовані на використання учнями старших класів. Проте магазин Google Play містить чимало корисного і для студентів.

 

11educ_soft_ukr_uni1

«Шпаргалки для студентів» – каталог з конспектами російською мовою з можливістю пошуку за ключовими словами. Дисципліни  підібрано таким чином, щоб охопити навчальні програми більшості ВНЗ.

11educ_soft_ukr_uni2

Інший функціональний додаток російською мовою – «Лекции и шпаргалки» – є веб-оболонкою для роботи з величезною базою даних навчальних матеріалів. За необхідності можна змінити мову, тоді інтерфейс та всі матеріали буде автоматично перекладено за допомогою перекладача Google. Зрозуміло, що в цьому випадку можна отримати проблеми через неточності перекладу.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я