Субота, 13 Липня, 2024

Бліц з MWC 2017. Враження техдиректора Vodafone Україна

Євген Фрунза, технічний директор Vodafone Україна

На Mobile World Congress 2017 продемонстровано багато цікавих розробок. Для мене були цікаві рішення, пов’язані з показом відео в 3G-мережах. Зараз послуга VodafoneTV успішно надається нашим абонентам, але прогрес не стоїть на місці. Контент буде все більш «важким», обсяг трафіку зросте, і ми повинні бути до цього готовими.

Інший цікавий напрямок – це BigData. У Києві ми маємо дата-центр, який Vodafone Україна використовує для внутрішніх цілей. Але ми відкриті до співпраці з бізнесом і готові надавати послуги іншим компаніям. І в цьому сенсі на виставці були представлені цікаві хмарні рішення.

Про 4-те та 5-те покоління мереж мобільного зв’язку
На стендах одного з вендорів я бачив демоверсію мережі 5G, тобто демонструвалася швидкість пересилання даних понад 1 Гбіт/с. Це цікава перспектива, але поки навіть пристроїв, які підтримують такі швидкості, немає. Взагалі моя думка така, що гонка швидкостей – це ініціатива вендорів. Людина не помітить таку швидкість.

Наявних швидкостей досить, щоб якісно забезпечити ті послуги, які зараз є. А далі подивимося. Хоча повинен сказати, що мобільний ринок розвивається дуже динамічно, і цілісної стратегії цього ринку на сьогоднішній день ніхто не знає.

Для України це точно ще дуже далека перспектива, але в нас є шанс цього року отримати 4G. Що стосується побудови 4G-мережі в Україні, то, можливо, це буде спільний проект операторів. Ми ведемо переговори з усіма операторами про спільне будівництво мережі. Усе залежить від того, який діапазон надасть нам регулятор.

Якщо це буде LTE 1800, то це одна історія. В операторів вже є обладнання, яке працює на цій частоті. Але якщо мова піде про LTE 2600, як заявляють, то треба буде знову будувати інфраструктуру, і це «важка історія».

Дмитро Костюк
Дмитро Костюк
Головний редактор TechToday. Працює в телеком-журналістиці з 2006 року.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися