Вівторок, 23 Липня, 2024

Яким буде п’яте покоління стільникових мереж: аналіз чернетки стандарту 5G

Міжнародний союз електрозв’язку (ITU), який розробляє стандарти в галузі телекомунікацій та радіо, підготував попередню редакцію нового стандарту пересилання даних IMT-2020. У ЗМІ він більше відомий як 5G.

Мережі 5G порівняно з попереднім 4G підтримуватимуть вищу швидкість пересилання даних і більшу кількість одночасно підключених девайсів. Стандарт IMT-2020 передбачає, що базова станція зможе приймати дані на швидкості до 20 гігабіт за секунду на прийом та віддавати на рівні 10 гігабіт за секунду. Користувачі це побачать як завантаження файлів на швидкості у 100 мегабіт за секунду та передачу інформації у «хмару» на рівні 50 мегабіт за секунду. Це пікові теоретичні цифри – реальна швидкість пересилання даних залежатиме від кількості користувачів та інших умов.

Стандарт IMT-2020 також буде пристосованим до інтернету речей. Його попередня редакція стверджує, що мережа 5G витримає підключення мільйона гаджетів на площі в один квадратний кілометр. Для порівняння, базова станція стандарту 2G GSM зазвичай здатна підтримувати до 12 передавачів, кожен з яких здатний обслуговувати до 8 абонентів, – у сумі це 96 абонентів. Одна базова станція 4G LTE здатна забезпечити безперебійний зв’язок для 432 гаджетів.

П’яте покоління також буде більш економічним: під час простою модулі зв’язку вимикатимуться. Активуватися вони повинні не довше, ніж за 10 мілісекунд. А затримка сигналу в мережі IMT-2020 не повинна бути більше 4 мілісекунд.

Стандарт мереж 5G уже вийшов на фінальну пряму розробки, і його мають офіційно затвердити вже в нинішньому році.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися