Castle Storm – гримуча суміш жанрів в яскравій обгортці

Розробники, які не бояться експериментувати і поєднувати різні жанри завжди викликають у мене повагу. Іноді з таких поєднань виходить реально крутий і захоплюючий проект, іноді нудний і безглуздий додаток. Castle Storm теж вмістив в собі відразу кілька жанрів, але наскільки вдало? Давайте розбиратися.

Казково і яскраво

Графіка в Castle Storm відверто мультяшна, що відмінно вписується в загальну атмосферу гри. Моделі спрощені і дещо грубуваті, але зроблено це, певне, спеціально, щоб картинка була більше схожа на ілюстрацію до дитячої книжки. Унікальною ідею не назвеш, але така графіка завжди приємна оку і не вантажить відеочіп.

Всі текстури в хорошому розширенні, анімації динамічні, фізика адекватна, а музика цікава. Крім того, в грі присутні руйновані об’єкти, що не може не радувати в подібному жанрі.

Захоплюючий геймплей

Однак основна фішка Castle Storm не в «обгортці», а в дуже цікавому геймплеї. На перший погляд це типовий Тауер Дефенс – стріляй собі з баллісти та солдат викликай, щоб ворота замку захищали. Але вже після перших хвилин гри процес не здається таким простим:

  • По-перше, під різних супротивників потрібно підбирати різні типи снарядів для баллісти. По піхоті краще працюють стріли, ну а стіни бити простіше камінням.
  • По-друге, призваних солдатів можна брати під ручне керування, вчасно прикриваючись від ворожих стріл або рубаючи все підряд. Особливо цікаво управляти героєм, він то одним помахом клинка трьох лицарів виносить. Елемент РПГ.
  • По-третє, замок противника потрібно не просто захопити, а знищити. Тобто мало щоб ваші солдати пробили ворота і зайшли всередину. Фортецю потрібно буквально на камені рознести зі своєї баллісти. Виглядає дуже круто.
  • По-четверте, дуже незвичайної здалася можливість перебудувати замок. Гравець може поміняти місцями ключові будівлі (типу казарм і скарбниці), щоб поліпшити стійкість до бомбардування з боку противника. Чи це не стратегічне планування?

І солдат і героїв і снаряди для баллісти, само собою, можна прокачати, головне золотими запастися. До речі, в цьому плані в Castle Storm складно, аж надто нав’язлива у них реклама донату, кожні кілька секунд в меню вискакує.

Ігрові режими

Щоб геймер не засумував, розробники додали відразу кілька ігрових режимів. Для початку пропонують вибрати між сінгл- і мультиплеєром. Зізнаюся чесно, мультиплеєр не пробувала, тому що і в синглі є чим зайнятися. Для одного гравця пропонують рейди, івенти і, звичайно ж, основну кампанію.

Повною мірою поюзати можливості геймплею можна в кампанії, вона і для новачків простіше. У рейдах не завжди можна закликати юнітів або використовувати спеціальні скіли, та й руки прямі зайвими не будуть.

Трохи про сумне

Без проблем теж не обійшлося. Перші кілька запусків гра працює з багами, то вилітає сама по собі, то події не можна активувати. Можливо справа в кривому туторіалі, тому що після нього проблеми закінчилися.

Крім того, як мені здалося, Castle Storm дуже не любить «фрі ту плей». Без доната гра перетворюється в хардкор: на «свої кровні» поліпшень особливо не купиш, та й спеціальні скіли тільки за «діаманти», отримати які можна за Донат або рекламу. Загалом, вибір простий – або платиш, або дивишся рекламу, або по 10 раз намагаєшся пройти рівень.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я