Понеділок, 15 Квітня, 2024

Chipolo: брелок, з яким не загубляться навіть друзі на груповому фото

Навіть найбільш зібрана людина час від часу потрапляє в ситуацію, коли якоїсь речі не виявляється на очікуваному місці. Можна почати згадувати всі свої дії, намагаючись відстежити в пам’яті її місцезнаходження. А можна взяти в руки смартфон і просто подивитися, де її залишили. Подібну можливість надають спеціальні пошукові Bluetooth-трекери, які доступні в продажу вже багато років, – Nokia такі презентувала ще у 2014 році. Chipolo був би одним з таких багатьох аксесуарів, якби його розробники не розширили функціональність до фрази «нічого не загубиться». І дійсно, з таким брелоком стане важче не лише загубити предмети, а й навіть друзів на груповому фото.

Як працює

Chipolo підключається до смартфона за допомогою Bluetooth 4.0, і через нього ж відбувається пошук. Залишається під’єднати брелок до свого акаунту в сервісі та закріпити його разом із предметом, який потрібно не загубити. Наприклад, можна повісити аксесуар на ключі, вкласти в футляр із окулярами, залишити в автомобілі для простішого пошуку на парковці, надіти своїй домашній тварині тощо.

Після підключення брелока Chipolo він починає працювати в режимі маячка. Приблизне місцезнаходження, яке визначається радіусом дії Bluetooth, відзначається на карті Google Maps. Увійшовши в це коло, можна активувати звуковий сигнал брелока і вже на слух знайти свою річ.

На мапі відзначається останнє відоме місцезнаходження брелока Chipolo. Однак якщо вашій речі «зробили ноги» або ви прикріпили девайс до домашньої тварини, тоді аксесуар може вийти із радіусу дії Bluetooth, який не перевищує 60 метрів. У цьому разі можна спробувати походити навколо, збільшивши охоплювану площу. Або можна повідомити іншим користувачам Chipolo про зникнення, і вони допоможуть у пошуку. Як тільки вони пройдуть повз ваш загублений Chipolo, сервіс оновить його розміщення на мапі, про що вам прийде сповіщення.

Комплект поставки

На тесті був брелок Chipolo Classic, який постачається у красивій та досить великій, порівняно з розмірами аксесуара, прямокутній коробці, яка вселяє надії на багату комплектацію. Однак після відкриття всі сподівання розвіюються: окрім девайса в коробці є лише папірці інструкції різними мовами. Немає ані ланцюжка чи кільця, ані клейкої стрічки, якими можна прикріпити Chipolo до предмета. Сама інструкція користувача надрукована на ламінованому цупкому папері у вигляді окремих карток різними мовами. Українська локалізація виконана, швидше за все, імпортером – інформація надрукована на шматку звичайного офісного паперу.

Для роботи брелока необхідно також завантажити додаток за посиланням з інструкції користувача. Програма має досить простий інтерфейс, і розібратися в ньому легко, а головні моменти, такі як підключення брелока, дублює відеоінструкція. Однак все одно перший час незручностей додає відсутня локалізація на російську або українську мови. Додаток офіційно підтримує англійську, голландську, фінську, французьку, німецьку, італійську, японську, норвезьку, іспанську, шведську та турецьку мови.

Програмна частина

Однойменний додаток Chipolo доступний для смартфонів на iOS не нижче версії 9 та гаджетів Android 4.4 і вище. Також не підходять смартфони Samsung Galaxy J3 та Huawei P8 Lite.

Після першого запуску необхідно буде створити акаунт Chipolo, вказавши своє ім’я, електронну пошту та пароль. Також у сервіс можна входити за допомогою акаунтів Google чи Facebook.

Наступним кроком додаток запропонує підключити брелоки Chipolo. Для цього натисніть кнопку Yes та виберіть тип наявного аксесуара. У цьому випадку – Chipolo Classic.

Потім надайте програмі доступ до геолокаційних сервісів та Bluetooth, тричі клікнувши Enable. Кожен раз Android запитуватиме, чи дійсно потрібно дозволити додатку доступ.

Останнім кроком вкажіть, до чого ви прикріпили брелок Chipolo. Так буде зручніше розуміти розміщені на карті мітки.

Керування брелоками відбувається у двох режимах – список та карта. У першому всі підключені аксесуари виводяться у вигляді списку, і, натиснувши на один девайс, можна побачити його останнє відоме місцезнаходження. У другому режимі місцеположення всіх трекерів нанесено на карту. Перемикатися між режимами можна кнопками List та Maps у нижній частині екрана.

Коли ви загубили річ, у додатку виберіть прикріплений до неї трекер. Якщо ви знаходитися в радіусі дії передавача Bluetooth, натисніть кнопку «Ring to find», і брелок почне дзеленчати. Коли річ надто далеко і зв’язок втрачено, натисніть кнопку «Mark as lost». Так інші користувачі Chipolo зможуть допомогти вам у пошуку.

Що всередині

Розкрити корпус для заміни батареї можна, провівши пластиковою карткою по периметру. Девайс розпадеться на дві половинки, в одній з яких буде плата електроніки та батарейка, а інша є кришкою.

Відразу кидається в очі відсутність маркування правильного розміщення батарейки. Ця інформація є в інструкції користувача, але через рік, коли прийде час міняти елемент живлення, інструкцію можуть уже кілька разів переробити на вторсировину. Утім, навіть якщо сплутати положення батарейки, Chipolo не зламається. На іншій половині пластикового корпусу закріплений п’єзодинамік, який дозволяє Chipolo відтворювати звуки.

Зазирнемо трохи глибше, діставши з корпусу плату електроніки. На іншому боці знаходяться кілька мікросхем – контролер живлення, Bluetooth та необхідна їм обв’язка. Поруч розміщується кнопка, яка активує брелок. Ламана прямокутна лінія поруч із контактом батарейки – це антена.

Енергоспоживання

У таких аксесуарах, як Chipolo, які повинні працювати завжди, однією з найважливіших характеристик стає тривалість автономної роботи. В інструкції наведено, що Chipolo Classic працює до 9 місяців. Машину часу ще не винайшли, тому спробуємо оцінити енергоспоживання аксесуара.

Електрику брелок отримує від батарейки типу CR2025, яка використовує хімію на основі літію. Елемент живлення важить приблизно 2,6 грамів і має запас енергії у 0,6 Вт·год. У звичних для акумуляторів одиницях ємності це приблизно 170 мА·год.

Підключивши до Chipolo амперметр, вдалося приблизно виміряти споживаний аксесуаром струм. При активації якихось функцій він досягає значень у 0,65 мА – це трохи менше 11 днів неперервної активної роботи. Але вже за кілька секунд Chipolo переходить у режим очікування, в якому приблизно раз на секунду амперметр відхиляється від нуля і показує споживання близько 0,003 мА.

Тобто якщо Chipolo користуватися у звичайному режимі, не активуючи його щосекунди, батарейки дійсно вистачить на багато місяців.

Додаткові опції

Chipolo пропонує також кілька додаткових можливостей пошуку. Наприклад, якщо ви виходите з дому, але ніяк не можете знайти свій телефон, можна двічі натиснути кнопку на брелоку. Телефон задзеленчить, навіть якщо він знаходиться у безшумному режимі. Якщо поблизу немає брелока Chipolo, можна скористатися опцією дзвінка на веб-сайті сервісу, що копіює можливість вбудованої системи безпеки мобільних ОС, про яку читайте у статті «Как найти потерявшийся телефон».

Брелок також має режим сімейного доступу, що зручно, наприклад, для автомобільних ключів, домашнього улюбленця чи будь-чого, чим користується кілька людей. Chipolo дозволяє кожному стежити за переміщенням таких об’єктів.

Пошуковий трекер також стане в пригоді під час зйомки групових фото. На таких часто когось гублять, адже комусь доводиться працювати фотографом. Chipolo дозволяє стати бездротовим пультом керування для камери смартфона. Завдяки цьому усі друзі та знайомі будуть в кадрі, і ніхто не загубиться.

У Chipolo говорять, що намагаються створити найбільшу у світі спільноту з пошуку речей. Тому розробники пропонують безплатні Chipolo, які можна отримати, запрошуючи до сервісу друзів та знайомих. За кожних трьох запрошених можна отримати один безплатний аксесуар, а кожен з них отримає знижку 20% на купівлю. Ця акція діє до 25 грудня 2018 року.

Ціна Chipolo Classic – 599 грн.

Аксесуар надано магазином MOYO

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися