Неділя, 21 Квітня, 2024

Чому Snapdragon 865 погіршить у 2020-му смартфони через обов’язкову наявність 5G

Нещодавно компанія Qualcomm представила свій флагманський мобільний чіп для 2020 року Snapdragon 865. Головною його особливістю стала відсутність вбудованого модему 5G. Останній при цьому є обов’язковою вимогою Qualcomm. Таке рішення шкодить смартфонам, вважають експерти.

Майже кожен флагманський телефон на Android в 2020 році буде підтримувати 5G. Розміщення 5G і 4G на гігантському окремому чіпі означає, що смартфони будуть використовувати набагато більше енергії, незалежно від того, до якої мережі вони будуть приєднуватися. І оскільки мережі 5G в 2020-му році будуть перебувати ще в зародковому стані, з практичного боку це виглядає, як серйозне погіршення ситуації.

Snapdragon 855 зразка 2019 року пропонує 4G-зв’язок в єдиному простому корпусі. У Snapdragon 865 від 2020 року на борту немає модему, і йому потрібен додатковий чіп.

Ми вже бачили, що відбувається, коли телефони під Android випускають з окремими модемами. Перші 4G-телефони з окремими модемами, наприклад, HTC Thunderbolt, провалилися на ринку. Thunderbolt був гарячим, повільним і глючним, а батареї йому вистачало на кілька годин. Він вийшов настільки поганим, що один із співробітників HTC навіть вибачився за його вихід. А Qualcomm 5G зразка 2019 року буде являти собою Snapdragon 855 з окремим модемом X50, а ці чіпи теж занадто сильно грілися.

І хоча ця проблема з’являється поки тільки у телефонів 5G, Snapdragon 865 може принести з собою цю проблему в усі флагманські телефони, навіть при використанні 4G LTE.

Сама Qualcomm в прес-релізі 2012 року розмірковувала про переваги чіпу з максимальною інтеграцією компонентів, включаючи модем (тоді – 4G LTE). «Зазвичай, чим більше чіпів використовується для створення пристрою, тим важче продовжувати час роботи батареї, зберігаючи швидкодію. Консолідація-це хороша новина для акумулятора», – писала тоді Qualcomm.

У рішеннях 2019 року з ситуація була навіть кращою, адже модем 4G був всередині основного чіпу. Модем 5G був окремою мікросхемою, яку можна було відключити та заощаджувати енергію. Тепер, коли навіть модем 4G опинився за межами основного чіпа, заощадити енергію подібним чином не вдасться.

В останні роки виробники смартфонів агресивно економили місце, використовуване компонентами. Скільки вже виробників видалили з моделей роз’єм для навушників, стверджуючи, що їм потрібно спростити схему і залишити більше місця під акумулятор? Але ж роз’єм для навушників на 3,5 мм – річ корисна. Але мережі 5G поширені дуже мало.

Поки що у відповідь на вимоги 5G до простору виробники просто роблять смартфони більше. Наприклад, можна купити Galaxy S10 з екраном діагоналлю 6,1 дюйма і Galaxy S10+ з екраном 6,4 дюйма. Але якщо хочеться 5G, доведеться купувати роздутий Galaxy S10 5G з екраном 6,7 дюйма.

З точки зору фінансів таке рішення Qualcomm цілком зрозуміло. Компанія, ймовірно, заробить на Snapdragon 865 купу грошей, оскільки кожному виробнику телефонів, що використовує 865-й чіп, доведеться купити ще й модем окремо. Оскільки у Qualcomm, за даними Федеральної Торгової Комісії США, є монополія на чіпи для смартфонів вищої категорії, з цим мало хто може щось зробити. Громадськість просто розщедриться на цю зміну в дизайні, що породжує більш дорогі пристрої.

Додаткові чіпи і ускладнення схем вплинуть на вартість телефонів з 5G. Рік тому директор OnePlus Піт Лау розповів The Verge, що 5G підніме ціни на телефони на $200-$300. 5G-версія телефону OnePlus 7t Pro коштує $900 в США, при тому, що схожа модель 4G OnePlus 7 Pro коштувала $750. Galaxy S10+ коштує $1000, а Galaxy S10 5G – $1300.

Qualcomm квапить впровадження 5G

Якщо на практиці впровадження Snapdragon 865 призведе до такої регресії, то це буде не перший раз, коли Qualcomm зруйнувала цикл оновлення смартфонів на цілий рік.

Згадайте ситуацію 2013 року, коли Apple представила світу перший 64-бітний смартфон iPhone 5s. Apple шокувала Qualcomm, обігнавши їх і випустивши перший 64-бітний мобільний чіп. З’являлася інформація, що ця звістка викликала «паніку». Qualcomm твердо намірилася випустити флагманський 64-бітний SoC, і всього через рік з’явився Snapdragon 810.

Snapdragon 810 сумно відомий тим, що став найгіршим щорічним апгрейдом від Qualcomm за весь час. Занадто швидка його розробка призвела до того, що він надзвичайно сильно грівся. Коли він був теплим, то в тестах швидкодії показував гірші результати, ніж попередній Snapdragon 801. Samsung навіть відмовилася від використання Snapdragon 810 в Galaxy S6, посилаючись на проблеми з перегрівом, і поставляла телефон з власним чіпом Exynos.

Джерела з компанії Qualcomm визнавали, що технічних причин для гонки за 64-бітним чіпом не було. Великої різниці в швидкодії немає. Але виглядає це, як на 32 більше, ніж було, тому тепер всім захотілося мати 64 біта.

Саме так Qualcomm і підходить до розробки та реклами своїх SoC. Зробити кращий чіп з усіх можливих, мабуть, не завжди служить головним критерієм. Більший пріоритет часто має питання «що б нам такого продати під виглядом великого оновлення?». Компанія відкрито зізнавалася, що дотримувалася такого підходу в минулому, розповівши, що почала робити восьмиядерні процесори не тому, що це було корисно з технічної точки зору, а тому, що клієнтам в Китаї подобалося бачити в специфікаціях цифри побільше.

Такий Qualcomm ми, ймовірно, побачимо і в 2020 році. Qualcomm, в якому маркетингові потреби змушують випускати якусь функцію до того, як її можна вважати готовою, черещ що страждає кожен флагманський смартфон.

Перехід на окремі модеми призведе до появи більшого, гарячого і дорогого «заліза». І все для того, щоб встановити в смартфон 5G, від якого немає практичної користі для переважної кількості користувачів.

Телефони на базі Android не можна назвати довготривалою інвестицією – виробники зазвичай підтримують їх через оновлення рік-два, після чого ви повинні купувати наступний телефон. З таким невеликим часу життя інвестиція в пристрій з підтримкою 5G в ситуації, коли доступних мереж 5G не так вже й багато, не виглядає особливо осмисленою. Простіше Адже ви все одно через рік-два будете оновлюватися, тому просто почекайте переходити на 5g ще трохи. Я і в 2019 році вважав, що не варто купувати 5g-телефон, і 2020-й рік мені теж не здається роком 5g. Провайдерам ще потрібно як слід розгорнути мережі, і до 2021 року ми вже повинні отримати флагманський смартфон з інтегрованим 5G на одному чіпі. Проблема в тому, що Qualcomm перетворила гасло “Не купуйте 5g-телефон в 2020-му» в»не купуйте флагманські телефони з Android в 2020-му”.

За матеріалами: Arstechnica

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися