П’ятниця, 12 Липня, 2024

Чому варто платити роботам за підробку власного підпису

Поставити підпис на документі – що може бути простіше за це? Однак якщо потрібно відмітити автографом декілька сотень листів, тоді це перетворюється на складне завдання. У сучасну еру друкованих літер на допомогу приходять роботи, які копіюють підписи з ідеальною точністю.

Сьогодні подібні машини пропонують багато стартапів. Ці роботи вміють тримати звичайну ручку та підписувати будь-які повідомлення – останні можна надсилати їм через мобільний додаток зі смартфона. При цьому відрізнити такий автограф від написаного власноруч майже неможливо: роботи вміють змінювати розмір та форму літер, щоб підпис здавався реальнішим.

«Ми не намагаємося обдурити людей та змусити їх повірити, що хтось підписує замість них, – каже засновник одного з таких стартапів рукописного сервісу під назвою Bond Сонні Кабероул. – Ми намагаємося дати людям інструмент для самовираження в той спосіб, у який вони хочуть».

За $199 споживачі можуть замовити копію свого підпису та вибрати шрифт – для офіційного підпису, для неформальної вечірки тощо. А за $499 можна приїхати до експертів Bond, щоб вони спершу поліпшили почерк. Окрім цього, можна також замовити написи у стилі відомих людей, наприклад, Фрейда.

Технологічний апдейт

Сучасні роботи для копіювання підписів – це хайтек-оновлення машин, які вже понад сто років використовуються для відтворення підписів на дипломах та листах політиків. Наприклад, на початку ХІХ століття президент США Томас Джеферсон використовував поліграф, який дозволяв йому підписувати два документи одночасно – одну ручку він тримав власноруч, а інша була зв’язана з нею механічними важелями.

Сьогодні роботи використовують для копіювання електроніку, яка дозволяє власнику підпису взагалі не тримати ручку. При цьому такі машини можуть відтворювати різноманітні малопомітні, але суттєві нюанси почерку, наприклад, різну форму символів та різний їхній розмір. На це вони потребують більше часу, ніж людина, проте такі машини можуть працювати годинами без втоми та не роблять помилок.

Рукописна перевага

Експерти стверджують, що люди з більшою ймовірністю прочитають рекламний лист, якщо він написаний від руки. Такі компанії, як MailLift та Handiemail, наймають для цього людей, але роботи їх можуть витіснити.

«Існує певне сентиментальне відчуття, яке викликає справжній лист», – каже автор програми Handywritten Девід Вахс. Він створив її після того, як йому набридло щоразу писати вдячні листівки після бізнес-зустрічей.

 

З думкою розробника погоджуються й експерти з етикету. «Усе, що допомагає людям бути більш чемними та ввічливими, – це чудо технологій», – каже Джоді Сміт.

Закон проти

Якщо написана роботом вдячна листівка не викличе жодних проблем, то перед тим, як таким чином підписати офіційний документ, краще двічі подумати. Відомий британський повар Гордон Рамзі програв судову справу через те, що його підлеглий скопіював його підпис за допомогою такої машини. Підписаний таким чином документ мав надати кредит у розмірі 640 тисяч фунтів стерлінгів на купівлю пабу.

Президента США Барака Обаму також часто критикують через те, що він підписує за допомогою машини державні документи. Критики ставлять під сумнів легітимність підписаних таким чином рішень. Однак адвокати вважають, що головний не сам автограф та як його отримали, а намір, який за ним стоїть.

За матеріалами: NewScientist, BBC

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися