П’ятниця, 23 Лютого, 2024

Чому відновити заблокований акаунт Facebook складно і що робити, якщо вас заблокували

Відновлення заблокованих облікових записів Facebook досить нудний та довгий процес. Багато користувачів залишаються заблокованими, оскільки їм не вдається його пройти. І так зроблено навмисне.

Клінічна дослідниця Джонки Булл-Хамфріс із США опинився перед заблокованим акаунтом Facebook після його злому. Вона намагалася протягом шести тижнів намагалася повернути свій обліковий запис, дотримуючись кроків офіційного процесу відновлення облікового запису Facebook. Вона навіть надіслала фотографію водійського посвідчення, щоб підтвердити свою особу. Нічого не вийшло.

“Я все частіше відчуваю себе уроком для всіх тих сотень мільйонів людей. Коли щось піде не так, це дійсно важко виправити”, – сказала вона.

Швидкий пошук у Google щодо по темі заблокованого облікового запису соціальних медіа показує, що багато людей вже навчилися важким шляхом. Потоки обговорень у Reddit, колонки з порадами та електронні листи до газет показують, що користувачі соціальних мереж страждають внаслідок втрати облікових записів і часто знаходяться у відчаї.

Деякі акаунти блокуються через втрату паролів, інші – через витоки паролів альтернативними методами. Соціальні медіа жонглюють з умовами відновлення, намагаючись переконатися, що шахраї не зловживають засобами відновлення.

Чому відновлення облікового запису є кошмаром

Хакери націлені на акаунти в соціальних мережах, тому що це дає їм можливість поширювати свою сферу діяльності. Це можуть бути різні види шахрайства, фішинг, дезінформація, каже віце-президент з розвідки загроз Джон Клей з фірми Trend Micro.

Часто для викрадення акаунту використовуються фішинг та інші способи. Але іноді залучаються саме ті інструменти, які допомагають людям повернути свої заблоковані облікові записи. Ось тому процес відновлення облікового запису настільки складний, каже голова Facebook з політики безпеки Натаніель Глейхер.

“Будь-яка система, яку ми будуємо для допомоги користувачам у поверненні доступу до акаунтів, стає вектором загрози для використання зловмисниками. Це загальногалузева проблема”, – сказав він.

Facebook використовує поєднання автоматизованих систем та реальних людей, щоб допомогти заблокованим користувачам.

Інший бік заблокованої історії

Складність збалансувати безпеку та відновлення – це лише частина історії, сказав Брюс Шнайєр, експерт з кібербезпеки та викладач державної політики в Школі Кеннеді Гарвардського університету.

За його словами, Facebook може вирішити проблеми відновлення облікового запису за допомогою додаткових функцій безпеки. Наприклад, якщо компанія вимагала від людей налаштування двофакторної автентифікації, хакери не могли б заволодіти обліковими записами лише за допомогою вкраденої комбінації електронної пошти та пароля.

Але незручність такого способу погано впливає на бізнес Facebook по збиранню даних. Глейхер сказав, що для людей в інших частинах світу такий вид обов’язкових заходів безпеки принесе більше шкоди, ніж користі. Люди за межами Сполучених Штатів часто змінюють телефони та номери, і двофакторна автентифікація створює серйозний бар’єр для доступу до їхніх облікових записів.

Шнайер каже, що у Facebook немає конкуренції, тому розчаровані користувачі не можуть піти в інше місце.

Що робити, якщо ви втратили доступ до Facebook

Іноді щоб повернути доступ до свого акаунту користувачам доводиться наймати хакерів. Так вчинила і Дженніфер Ейсс, агент з нерухомості в Боулдері, коли не змогла досягнути результату звичайними способами після того, як її обліковий запис зламали.

Вона звернулася до Hacked.com, заплатила 500 доларів і через тиждень знову могла користуватися своїм акаунтом. “Варто кожної копійки”, – сказала вона.

Засновник Hacked.com Джонас Борхгревінк каже, що сервіс не використовує жодного реального злому, щоб повертати облікові записи. Він також радить ніколи не наймайти хакера, оскільки багато з його клієнтів вже стали жертвами таких шахрайств.

Борхгревінк та його команда стали експертами у використанні інструменту відновлення доступу до профілю Facebook. Він рекомендує наступні кроки, якщо ваш обліковий запис Facebook заблокували:

– Переконайтеся, що ви доступ відбувається з мережі Wi -Fi та пристрою, яким ви зазвичай користуєтесь. Перейдіть на сторінку facebook.com/login/identify та знайдіть свій обліковий запис. Це має бути щось на зразок “facebook.com/ім’я користувача”.

– Надішліть код відновлення на свій телефон або електронну адресу. Якщо у вас немає доступу до зазначеного номера та адреси, виберіть “Більше немає доступу до них?” і “Не вдається отримати доступ до моєї електронної пошти”.

– Якщо можливо, скиньте свою електронну адресу. Якщо ні, перейдіть на сторінку facebook.com/hacked і виберіть “мій обліковий запис зламано”. Введіть свій старий пароль, виберіть “захистити мій обліковий запис” та “Я не можу отримати до них доступ”.

– Відкрийте додаток Facebook на своєму мобільному пристрої, спробуйте увійти в систему та виберіть «забутий пароль». Натисніть кнопку, яка вказує, що ви більше не маєте доступу до номера телефону та електронної адреси, пов’язаної з обліковим записом.

Якщо ви потрапляєте у форму, де потрібно надіслати фото свого офіційного документа, переконайтеся, що знімок чіткий та якісний. Також на фото повинно бути видно усі чотири кути посвідчення та нанесену в ньому інформацію.

Щойно Facebook розгляне документ, соцмережа надішле електронний лист для скидання пароля на нову електронну пошту.

Після скидання пароля не святкуйте поки що. Якщо обліковий запис зламали, хакер, можливо, встановив двофакторну автентифікацію, прив’язану до власного номера телефону.

Це означає, що вам знадобиться спеціальний код, який можна отримати через іншу форму з повторним завантаженням свого ідентифікаційного документа.

Отримавши доступ до свого акаунту негайно перейдіть до Налаштування та конфіденційність -> Налаштування -> Загальні -> Контакти та переконайтеся, що адреси електронної пошти та номери телефонів належать вам, а не хакеру.

Перегляньте розділ “Де ви ввійшли” та відключіть усі пристрої, які ви не впізнаєте. У розділі “Налаштування додаткової безпеки” виберіть кількох близьких друзів, які можуть отримувати коди відновлення облікового запису від вашого імені.

За матеріалами: Wall Street Journal

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися