Неділя, 3 Березня, 2024

Де почитати про українську науку

Матеріали про українських учених у вітчизняній пресі зустрічаються не дуже часто. І не тому, що науковці нічого не роблять. Буває, що відкриття та розробки не цікавлять журналістів через їхню специфічність та незрозумілість, а вчені не можуть пояснити простими словами свою роботу. Пропонуємо вам добірку ресурсів, де про українську та світову науку можна почитати на прийнятному рівні.

Спеціалізовані ресурси

Якщо ви хочете бути в курсі останніх подій в українській науці, перш за все відвідайте сайт Національної академії наук. На ньому ви знайдете останні новини про відкриття та розробки вітчизняних учених, а також звіти про різноманітні заходи та анонси майбутніх подій. Є й короткі підсумкові звіти про роботу Академії за останні 11 років.

Виглядає сайті дещо застаріло, багато матеріалів читати незручно через погане оформлення. Проте інформація в них корисна, вона дає гарне уявлення про те, чим живе вітчизняна наука та що роблять вчені. Доступні статті українською та англійською мовами.

Є в Україні і Мала академія наук. Вона створена для організації і координації науково-дослідницької діяльності учнів. Новин про наукові досягнення там малувато, але якщо вас цікавить, чим займаються в науковому плані діти, відвідати її сайт теж не завадить.

З 2007 року в Києві працює громадська організація «Український науковий клуб». Вона проводить незалежні аналітичні дослідження та моніторинг освіти, розвитку науки і технології в Україні та в усьому світі. УНК також інформує широку громадськість про останні новини, події, відкриття та інновації в галузі освіти, науки і технології. На сайті проекту (він доступний українською та англійською мовами) є цікаві новини та звіти про наукові події України та світу. Але виконаний ресурс погано, користуватись ним незручно. Він має простенький дизайн, повільно працює, іноді в нього злітає розмітка. Проте там можна знайти матеріали з різних галузей науки. Команда ресурсу також займається перекладом закордонних матеріалів із сайтів-першоджерел, наприклад, ресурсів відомих інститутів та наукових видань на кшталт журналу Science. Тож періодично туди заглядати має сенс.

Схожий на попередній і майданчик «Моя наука». Він з’явився у 2011 році як спільний проект редакторів порталу science.ua (що нині не оновлюється) та ініціативної групи вчених НАН України. На цьому сайті вчені, викладачі та журналісти діляться з користувачами сайту цікавими фактами та розповідають про українську та світову науку. Це, по суті, колективний науковий блог, тож і матеріали там доступні з різних царин знань. Хоч дизайн та зручність користування ресурсу залишають бажати кращого, відвідини можуть принести багато цікавої інформації. Проект також має сторінку у Facebook.

Це один цікавий проект – Scientific Social Community. Це блог-платформа, де можна вести власні сторінки на наукову та навколонаукову тематику. Окрім безпосередньо новин науки, тут можна знайти біографії вчених, інформацію про гранти, витяги з різноманітних конференцій та симпозіумів тощо. І все це трьома мовами – українською, російською та англійською. Користуватися сайтом більш-менш зручно, хоча сучасний дизайн йому би не завадив.

Проект Ukrainian Scientists Worldwide покликаний об’єднати українських науковців з усього світу. Правда, більшість зареєстрованих учасників живуть в Україні, та й теми, що підіймаються на ресурсі, відносяться до вітчизняних реалій. Має об’єднання і групу у Facebook. Там теж можна знайти багато цікавої інформації стосовно сучасного стану української науки. Ресурс «Українські науковці у світі» доступний українською мовою, а його дизайн також не дозволяє зручно користуватися ним.

Якщо ж вас цікавить наукова періодика, то публікації в ній можна пошукати на сайті Національної бібліотеки України ім. Вернадського. У її базі є більше 400 тис повних текстів наукових статей.

Інформаційні портали

Пише про науку й українська преса. Відповідні розділи ви знайдете на багатьох популярних інформаційних ресурсах. Це і газети «День» та «Сегодня», і видання «Дело», і сайт «Телеграф», і «Новое время», і багато інших. Фактично подібні розділи мають більшість новинних порталів.

Головна проблема таких ресурсів — це ефект зіпсованого телефона. Наші журналісти перекладають (зазвичай скорочено) матеріали західних видань, які, у свою чергу, скоротили та переробили місцеві журналісти з першоджерел. Тож якісні статті на таких ресурсах зустрічаються не так часто.

1 коментар

 1. Для любителів української літератури хочу порадити літературно-художній
  журнал Дніпро. Журнал орієнтується на смаки сучасного читача, в ньому можна
  зустріти рубрики такого характеру, як проза, фантастика, детектив, сучасна
  українська поезія, також в журналі публікується багато сучасних українських
  авторів.

  http://www.dnipro-ukr.com.ua/

Comments are closed.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися