Середа, 24 Липня, 2024

Де за кого голосували українці

Результати позачергових виборів до Верховної ради вже відомі. Вони є на сайті ЦВК, і кожен охочий може з ними там ознайомитись. Проте інформація там подається не дуже наочно. Тобто всі дані є, а от найголовніші особливо не виділені. Для того щоб люди могли ознайомитися з результатами голосування, журналісти «Української правди» та Hubs створили портал «Все про вибори до Ради-2014». Про нього ми і розповімо далі.

Головна фішка ресурсу – це його інтерактивність. На відміну від сухих цифр на сайті ЦВК, тут інформацію можна отримувати й у вигляді різноманітних інфографік, що суттєво спрощує її сприйняття. На головній сторінці ресурсу зображені лідери політичних сил, що пройшли до парламенту. Їхній розмір відповідає кількості депутатів, що має та чи інша сила. Також там вказано кількість представників інших партій, які пройшли в мажоритарних округах. Щоб дізнатись, скільки та чи інша політсила матиме депутатів у парламенті, а також скільки з них пройшло за списками, а скільки за мажоритаркою, достатньо навести на її лідера курсор.

Під цією інфографікою знаходяться два посилання – на карту голосування (про яку пізніше) та результати екзіт-полів, що знаходяться на сайті «Української правди».

Спускаючись вниз сторінкою, натрапляємо на більш детальну інформацію про результати партій, що брали участь у перегонах. Вони оформлені у вигляді коротких резюме до результату та інформації про перші п’ятірки політсил (є також посилання на повні списки). Але найцікавіше тут – це карта електоральних уподобань (автори проекту сконцентрували увагу лише на партіях що пройшли до Ради, тож даних щодо інших сил немає). На мапі України показується, яка область дала більше голосів тій чи іншій партії, а яка – менше. А навівши курсор на конкретний регіон, можна дізнатись більш детальну статистику по політсилі.

Поруч є така ж мапа для одномандатних округів. Але вона зроблена невдало: там немає конкретної інформації – просто переміг/не переміг. А що за округ, як звали кандидата по ньому та інші подробиці не вказані. Переможні для кандидатів від політсили округи виділені бордовими цятками, а програшні (або ті, де від неї ніхто не висувався) світло-сірими. На білому фоні мапи вони майже непомітні, і це теж дуже незручно. Незрозуміло, що заважало розробникам пофарбувати їх у якийсь інший колір, чорний, наприклад.

Більше на головній сторінці порталу нічого цікавого немає, і саме час повернутися до карти голосування по Україні, про яку ми казали на початку. Вона існує у двох варіантах: загальному та детальному. Ці карти показують, за які політичні сили голосували українці на всіх дільницях – проєвропейські чи проросійські. Перші позначені помаранчевим кольором, другі – синім. Інтенсивність кольору показує, наскільки більша підтримка тих чи інших векторів розвитку країни по дільницях.

Навівши курсор на конкретну область, можна побачити результати у процентному співвідношенні, а також їхнє порівняння з минулими виборами, що відбулися в 2012 році.

На більш детальному варіанті карти розробники вказали можливість збільшення масштабу в десятки разів. Проте цю функцію нам знайти не вдалося. Правда, за замовчуванням мапа України там дещо більша, ніж на загальному варіанті.

Проте і без цього там є цікаві інструменти. Виставивши відповідні пункти, можна залишити на мапі лише проєвропейські або проросійські партії. А щоб легше орієнтуватися, зробити на карті розміри всіх дільниць однаковими.

Для кращого орієнтування можна підписати обласні центри та інші великі міста. Ну і останній інструмент – це підтримка окремо взятих партій. Що характерно, тут є не тільки ті партії, які пройшли до парламенту. А от відсоткового відображення немає, хоча воно б тут не завадило.

У цілому ж інфографіка сайту «Все про вибори до Ради-2014» доволі цікава та корисна. Та й реалізована ідея гарно, майже без огріхів та незручностей.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися