Субота, 24 Лютого, 2024

Фермери грають у комп’ютерну гру, щоб купити трактор: ігровий симулятор став торговельним майданчиком для сільгосптехніки

Трактори зазвичай продаються на сільськогосподарських ярмарках чи рекламуються в пресі. Але виробники техніки уже спробували переваги набагато більш сучасного рекламного засобу. Фермери можуть «розпробувати» сільгоспобладнання, щоб його потім купити, погравши в відеогру Farming Simulator.

Розробник гри, Giants Software, зараз отримує сотні запитів на рік від виробників обладнання – від тракторів і зернозбиральних комбайнів до причепів, прес-підбирачів і сівалок – про те, як їхня продукція може опинитися в грі, де гравці створюють власну віртуальну ферму.

Farming Simulator настільки важливий, що деякі компанії навіть запускають продукти одночасно з оновленням гри. Наприклад, шукаючи новини про G?weil, з високою ймовірністю ви знайдете деталі дев’яти її продуктів у пакеті оновлень Farming Simulator, випущеному нещодавно.

Швейцарська компанія Giants повідомила виданню Observer, що зацікавленість виробників забезпечує достатній прибуток, щоб покрити витрати на розробку гри.

«Спочатку нам довелося попросити виробників включитися в гру, — сказав Вольфганг Еберт, менеджер з маркетингу Giants. – Сьогодні ми маємо розглянути, кого ми можемо інтегрувати та яку користь це принесе грі – у нас є багато, багато брендів, які чекають на включення».

Гравці починають з комори, деякого обладнання та невеликого шматка землі. Їм потрібно вирощувати їжу, продавати її, розширювати свою ферму – і купувати краще спорядження.

Частково привабливість серії Farming Simulator, як авіасимулятора Microsoft Flight Simulator або гоночної гри Formula One, походить від реалістичності.

Проте потенційні пілоти літаків чи водії гоночних автівок навряд чи зможуть дозволити собі реактивний літак або гоночний автомобіль. Тоді як є багато фермерів, які купили одну з 25 мільйонів проданих копій фермерського симулятора, і потенційно можуть випробувати новий трактор у грі, що робить гру набагато більш цінним маркетинговим інструментом.

Компанії тепер діляться детальними технічними кресленнями свого продукту з Giants, щоб його можна було змоделювати. За словами Мартіна Зайделя, менеджера з роботи з партнерами Giants, це надзвичайно чутлива справа. «Ми, безумовно, повинні мати хороші відносини з усіма, тому що ми перебуваємо на високому рівні довіри», — сказав він.

Giants має ресурси, щоб включити близько 500 продуктів в ігри для ПК, Xbox і PlayStation і 130 у портативні версії, тому можливості обмежені. Гравці повинні мати можливість придбати триметровий культиватор на ранній стадії або дев’ятиметрову версію пізніше.

«Дійсно цікаві речі знаходяться вище дев’яти метрів, і це те, що всі хочуть рекламувати, — сказав Зайдель. – Я та мої колеги повинні бути терплячими та вести переговори».

Зайдель та Еберт сором’язливо говорили про те, скільки грошей переходить з рук в руки, але сказали, що вони зосереджені на гравцях. «Наш основний бізнес — розробка ігор, — сказав Зайдель.

У вересні минулого року фінська фірма Valtra анонсувала свою серію тракторів Q у той самий час, коли Giants випустили оновлення для Farming Simulator 22.

«Ми співпрацюємо з 2014 року, і ми бачимо, чи збігаються наші графіки, і це робить речі крутішими, — сказала Памела Енгельс, старший менеджер із комунікацій і цифрового маркетингу Valtra, Фінляндія. – Тож із самого початку фермери почують про Q-серію, і того самого дня ігрова спільнота змогла відкрити для себе її».

Протягом деякого часу багато ігор включали рекламу та продакт-плейсмент, від мобільних телефонів до шкідливої їжі. H&M продавав пакети додатків до одягу в The Sims, а Sony вдалося рекламувати PlayStation на дошках біля поля у Fifa 19 – навіть у версії Microsoft для Xbox.

Але інтерес до Farming Simulator виходить за рамки розміщення продукту, сказав Енгельс, і є «усталеною» частиною маркетингового комплексу Valtra. «Ми бачимо, як люди дійсно зацікавлені в цьому, геймери обговорюють особливості машини та те, як її оснастити. Це вже не продакт-плейсмент», – каже він.

Чи використовує Valtra відгуки геймерів, щоб інформувати про свої розробки? «Ні», — сказав Енгельс.

За матеріалами: Guardian

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися