Michaelsoft Binbows: дивовижна історія найсмішнішої картинки інтернету

Щоб розгадати загадку Michaelsoft Bimbows потрібно трохи знати японську мову, адже ця вивіска була реальною і знаходилася на фасаді японського магазину.

Ця фотографія заполонила всі сайти приколів і продовжує смішити людей навіть попри те, що вона зроблена за багато років до появи YouTube, Facebook, Instagram та інших основних сайтів інтернету. Багатьом це дивне зображення здавалося звичайним фотошопом або прикладом традиційного азіатського копіювання відомих брендів (Abibas, Niek, Poma, Aelpple, PolyStation, Nokla). Але що, якщо насправді Michaelsoft Bimbows був не просто приколом, а мав реальне значення в місцевості, де ця вивіска була?

Щоб розгадати загадку Michaelsoft Bimbows потрібно трохи знати японську мову, адже ця вивіска була реальною і знаходилася на фасаді японського магазину.

Верхній рядок катакани (одна з назв японського письма) читається як chuko pasokan & patsu shop. У перекладі це означає «вживані ПК & магазин комплектуючих».

Два гігантські кандзі (китайські ієрогліфи) зліва читаються як gekiyasu, що перекладається як «низькі ціни».

Але чому Michaelsoft Bimbows? Це не фальшивий бренд чи присто опечатка. Це прикол, заснований на грі японських слів та японській культурі, і тому іноземці його найчастіше не розуміють.

Розберемося спершу з Bimbows. Воно схоже на японське слово binbo – бідний. Можливо, автори так замаскували фразу «Windows для бідних».

Ім’я Michael (Майкл, яке з івритського в українську перейшло як Михайло) є настільки популярним англомовним ім’ям, що для японців жителі США наче всі носять одне ім’я – Майкл. Про це навіть пісні складають. Наприклад, група Peelander-Z створила пісню So Many Mike, назва якої перекладається як «дуже багато Майків» (Майк є скороченим варіантом Майкла).

Назва бренду Microsoft японською читається як maikurosofuto.

Прислухайтеся, як звучить перша частина – maikuro. А тепер послухайте, як звучить Michael – maikeru. При написанні катаканою, ці слова також дуже схожі – різниця у двох символах.

Японські символи під англійською фразою Michaelsoft Bimbows читаються як Maikerusofuto.

Тобто, вивіска Michaelsoft Bimbows, схоже знаходилася на фасаді японського магазину з продажу вживаних ПК та комп’ютерних комплектуючих.

Залишилося лише з’ясувати, де цей магазин знаходиться фізично і чи є він зараз. Але це нелегка справа, якщо мати лише одне фото вивіски. Адже Японія досить велика країна і лише в одному Токіо є 1,9 млн будинків.

Розгадати загадку місцезнаходження магазину допомагає персональний блог японця, який чудом зберігся в наш час. Адже цей блог з’явився в 1997 році – у перші роки існування інтернету (відлік почався в 1993 році). Сьогодні ж від того раннього інтернету майже нічого не залишилося і навіть найперша в історії веб-сторінка є лише її сучасною підробкою.

Цей блог під назвою Alf’s Room ведеться начебто від імені ельфа на ім’я Альф. Його власником є 51-річний японець Дачі Йошинорі, який ось уже понад 20 років публікує в блозі про себе та усілякі дивні речі, які він бачив.

Одним з таких записів про дивну річ і було кілька фотографій Michaelsoft Bimbows. Сайти з приколами натрапили на блог Alf’s Room і цю фотографію приблизно в 2007 році. Тоді, наприклад, у липні 2007 році іспанський гумористичний сайт Paranoias опублікував фотографію цієї вивіски.

З текстового опису фотографії з вивіскою Michaelsoft Bimbows стало відомо, що цей магазин закрився десь у 2002 році. Там же вдалося дізнатися про дату зйомки та населений пункт, де знаходився цей магазин. Йошинорі сфотографував вивіску 20 липня 2001 року у місті Koaigimachi.

Проте точне місцезнаходження магазину залишалося невідомим і в 2021 році блогер Нік Робінсон навіть запитав у Дачі Йошинорі про історію фотографій з цією вивіскою. Японець відповів, що він ніколи не був всередині цього магазину і не може сказати про нього щось більше.

Тому Робінсон вирішив прогулятися японським містом Koaigimachi, скориставшись сервісом Google Earth у віртуальній реальності. Остання дозволила йому віртуально перенестися на вулиці міста.

Koaigimachi є невеликим містом – у ньому близько 1000 будинків. Населений пункт знаходиться в двох годинах їзди від Токіо всередині агломерації Maebashi city.

Помандрувавши таким чином вулицями міста протягом кількох годин блогер уже почав втрачати надію, що йому вдасться відшукати потрібний будинок. Але згодом він випадково побачив будівлю, на якій раніше була вивіска Michaelsoft Bimbows.

Фасад будинку дещо вицвів за роки під сонцем, але це точно ця будівля з точно таким же трикутним козирком і вікнами як на фото. Якщо хочете подивитися на будівлю самі, запишіть її координати: 36 градусів 22 хвилини 21,7 секунд північної широти та 139 градусів 3 хвилини та 30,2 секунди східної довготи. Фото зроблене в лютому 2022 року:

Зважаючи на те, що розшукати будинок Робінсону допоміг древній персональний блог, він закликає усіх: якщо ви бачите щось цікаве, поділіться цим в інтернеті з усіма. Зробіть допис в свій блог чи запишіть відео на YouTube. Можливо, саме ваша публікація допоможе комусь в майбутньому.

1 коментар

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я