Коли ретро більш функціональне, ніж модні штучки

Сьогодні новинні ресурси переповнюють повідомлення про різні «розумні» годинники, які навчилися навіть замінювати смартфон у деяких функціях. Подібні гаджети розкуповуються настільки швидко, що виробники навіть не встигають зрозуміти, кому ж вони відвантажили чергову партію в кілька сотень тисяч штук. Наш автор Євгеній Барилюк вважає, що за всією цією ейфорією забувається головне: годинник – це інструмент, який показує час. Причому він повинен це робити в зручний спосіб, а не після десятка натискань на екран.

Тому я замість погоні за майбутнім вирішив відійти трохи в минуле і придбати годинник «Електроніка 55Б» виробництва Білорусії. Про його перевагу над будь-якими «розумними» годинниками типу Samsung Galaxy Gear, Sony SmartWatch та іншими читайте нижче.

У гонитві за функціями смарт-годинників користувачі часто забувають, чим доводиться за це розплачуватися. Потужний процесор, великий обсяг оперативної пам’яті – усе це вимагає місткого акумулятора. Через це вага тих же Samsung Galaxy Gear, приміром, становить 74 грама, а Sony SmartWatch 2 «тягнуть» цілих 122 г. Багато це чи мало? Це як повісити собі на руку цілий телефон: мобільник у середньому важить від 100 до 130 грамів. Водночас «Електроніка 55Б» навіть зі своїм металевим корпусом не дотягує до 50 грамів.

Ще один великий плюс простого годинника без «комплексу Наполеона» (у тому сенсі, що вони колись мріють стати смартфоном) – це дуже великий термін роботи. Я купую звичайну батарейку за кілька гривень раз на півтора-два роки і весь цей термін не маю турбот. Я не хвилююся про те, що сьогодні занадто часто дивився, котра година, через що «розумний» годинник розрядився в найбільш невідповідний час. Мене не турбує те, що я тільки-тільки поставив смарт-годинник на зарядку, а вже потрібно виходити.

Число та день тижня на одному екрані з часом – зайняті офісні працівники не забудуть, коли настане субота

Свій годинник я купив у далекому 2004 році і з того часу тільки міняю батарейки. Сам здивувався, що він такий старий, думав, що він роки на три молодший. Але підпис продавця поруч з датою на гарантійному талоні не залишає сумнівів. Пристрій падав неодноразово, як на бетон, так і на асфальт, але при цьому скляна передня панель не має жодної тріщини. Чи зможуть витримати сучасні «розумні» годинники такий же термін щоденної експлуатації? Моя «Електроніка 55Б» завжди готова виконувати свою роботу, за що її і ціную.

А якщо завантаженість дуже велика, то можна навіть подивитися, який сьогодні рік

До слова, як і будь-який інструмент, годинник хороший, якщо дозволяє зменшити час і кількість дій, щоб виконати свою функцію. І ось тут у власників «розумних» гаджетів виникають проблеми: навіть щоб просто подивитися час, потрібно підняти руку, натиснути кнопку, почекати (хоч і півсекунди, але почекати) активації екрана і лише потім дізнатися, котра зараз година і хвилина. Мені ж з «Електронікою 55Б» досить просто підняти руку і подивитися на екран. Дуже виручає, наприклад, у переповненому метро вранці, коли навіть пальцем ворухнути складно, не те що клацати клавішами.

Можна заперечити, що з функцією швидко показати час впорається будь китайська саморобка з електронним циферблатом. Не впорається, адже серія «Електроніка 55Б» вийшла дуже збалансованою: у неї безліч вбудованих можливостей, які доповнюють сам годинник. Це знайомі всім таймер, секундомір, будильник, а також виведення повної дати у форматі «рік-місяць-день». Крім загальновідомих функцій, «Електроніка 55Б» має також і унікальні, які не зустрічаються в інших годинах серії «Електроніка». Це ЦНХ – цифрове налаштування ходу, з яким можна ввести поправку й отримати дуже високу точність показань часу. Ті, хто дивиться час на мобільнику або ПК, могли забути, що це таке, коли поспішає або відстає годинник. Адже точність – це сучасна ввічливість.

ЦНХ забезпечить високу точність ходу без синхронізації з інтернетом і вишками стільникової мережі

Але найцікавіше починається тоді, коли люди думають, що «Електроніка» – це якийсь відгомін радянської епохи. І дуже дивуються, дізнавшись, що цей годинник досі дуже популярний і продається. Правда, у Києві його вже просто так не знайдеш: раніше він був у ЦУМі, але його закрили на ремонт. Доводиться брати на замовлення у перекупників або мандрівників по Білорусії, які зможуть відвідати завод-виробник «Електроніка». При цьому годинник обійдеться приблизно в 230 грн.

До речі, «Електроніка 55Б» – це сьогодні цілий фан-клуб людей. Жителі різних країн колишнього СНД діляться своїми ідеями щодо поліпшення годинників, їхнього ремонту і профілактики. А іноді просто віддаються ностальгії, викладаючи фотографії своїх колекцій годинників білоруського виробництва.

4 КОМЕНТАРІ

  1. Касіо найнадійніші розумні годинники. Правда, вони ще не синхронізовані зі смартфонами, мабуть, але це питання часу, у найближчому майбутньому можуть зявитися колаборації Касіо із Сонькою, наприклад :)

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я