П’ятниця, 21 Червня, 2024

Google кардинально змінює інтернет: що означає новий алгоритм?

За останні два роки оновлення пошукової системи Google з безпрецедентним використанням штучного інтелекту кардинально змінили цей найпотужніший інструмент сучасного інтернету. Але чи врятує Google інтернет чи, навпаки, знищить його?

Якщо ви коли-небудь шукали у Google “очищувачі повітря відгуки”, вас, ймовірно, цікавила інформація, яку можна знайти на вебсайті HouseFresh. Цей сайт у 2020 році створила Жизель Наварро зі своїм чоловіком. Вони проводили науково обґрунтовані тести очищувачів повітря та писали статті, щоб допомогти споживачам зробити правильний вибір. HouseFresh став успішним бізнесом із 15 штатними працівниками, пише BBC.

Однак у вересні 2023 року Google зробив одне із низки великих оновлень свого пошукового алгоритму, що значно вплинуло на HouseFresh. Пошукові слова, які раніше приводили людей до їхнього сайту, почали скеровувати їх на сторінки великих глянцевих журналів. У березні 2024 року друге оновлення алгоритму ще більше скоротило кількість відвідувачів HouseFresh. Як наслідок, компанії довелося звільнити більшу частину своєї команди.

Google зазначає, що зміни в алгоритмі пошуку проходять ретельне тестування, щоб забезпечити їхню корисність для користувачів. Минулого тижня генеральний директор Google Сундар Пічаї оголосив про один із найзначніших кроків у історії пошукової системи. У майбутньому пошук Google на багато запитів даватиме власні відповіді, згенеровані штучним інтелектом під назвою AI Overviews, яка вже доступна для користувачів у США.

AI Overviews – це одна з багатьох кардинальних змін, які Google вніс у свій продукт за останні два роки. Компанія запевняє, що її нові спроби оновити пошук розпочнуть нову еру технологій і допоможуть розв’язати багато проблем інтернету.

Однак критики стверджують, що ці зміни можуть призвести до вимирання компаній, які створюють оригінальний контент. Google стверджує, що її інструменти штучного інтелекту допоможуть вебсайтам, але багато власників вебсайтів побоюються протилежного ефекту.

Зміни в алгоритмі вже призвели до значного зниження пошукового трафіку для деяких сайтів. Наприклад, трафік журналу New York Magazine скоротився на 32%, а GQ.com – на 26%. Тим часом, Reddit, платформа з користувацьким контентом, спостерігала сплеск трафіку на 126%.

З іншого боку, такі сайти, як HouseFresh, які створюють оригінальний контент, зазнають серйозних втрат. Деніел Гарт, головний редактор британського сайту розважальних новин Ready Steady Cut, зазначає, що після вересневого оновлення трафік їхнього сайту скоротився вдвічі, і далі було лише гірше. Втрата доходу змусила скоротити команду з 20 до чотирьох осіб.

Google запевняє, що останні оновлення мали на меті відсіяти неоригінальний контент та спам. Проте багато власників вебсайтів і творців контенту висловлюють стурбованість, що новий алгоритм призводить до знищення їхнього бізнесу.

Штучний інтелект Google також викликає занепокоєння. Кеті Беррі, власниця сайту Housewife How-Tos, каже, що її трафік впав на 70% після оновлення у 2022 році. Девід Лейтер, тревел-блогер, стверджує, що AI Google відверто краде його контент, генеруючи неправильні відповіді на запити.

На тлі численних антимонопольних позовів Google намагається знайти баланс між впровадженням інновацій та збереженням відкритого інтернету. Однак вплив нових алгоритмів та штучного інтелекту на вебсайти та контент-креаторів залишається невизначеним.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися