П’ятниця, 19 Липня, 2024

Краще, ніж реальні: користувачів соцмереж захоплюють віртуальні інфлюенсери

У соцмережах є таке поняття – інфлюенсери. Це красиві хлопці та дівчата, які привабили мільйони фоловерів на свої акаунти, ставши цікавими для рекламодавців. І якщо раніше ці інфлюенсери були цілком реальними людьми, то сьогодні спостерігається новий тренд – віртуальні інфлюенсери. Це персонажі, які не існують, але які, проте, мають цілком реальний вплив.

Значущість віртуальних інфлюенсерів показує історія Всесвітньої організації здоров’я. Організація звернулася до такого вигаданого персонажа під ім’ям Knox Frost, щоб той поширював інформацію про COVID-19 та агітував робити пожертвування. За офіційною інформацією, Frost працюватиме на ВООЗ безкоштовно.

«Хоча Knox Frost може бути віртуальною людиною, він чинить реальний вплив у час нужди», – кажуть представники фонду COVID-19 Solidarity Response Fund, які організували співпрацю цього персонажа з ВООЗ.

Frost візуально виглядає як 20-літній хлопець з Атланти та має понад 1,1 підписників в Instagram.

Віртуальне – краще

Інший віртуальний інфлюенсер – Lil Miquela – має 2 млн підписників та публікує контент про карантин. Це втілення 19-річної дівчини, у її акаунті Instagram вказано: музикант, пошукач змін і робот.

Віртуальні інфлюенсери могли б здатися цікавою забавкою, якби не велика кількість праці, яка потрібна для їхнього створення та роботи. Над Miquela працює команда спеціалістів з комп’ютерної графіки, голос їй надав актор, думки для публікації пишуть сценаристи. У цього віртуального інфлюенсера вклали мільйони доларів такі інвестори, як Sequoia Capital та SV Angel.

Глобально ринок інфлюенсерів може в найближчі роки сягнути $15 млрд. За даними Rakuten Marketing, близько 59% брендів наростили торік бюджети на інфлюенсерів.

Для залучених у цю сферу переваги віртуальних персонажів очевидні. Бренди можуть просувати свої повідомлення без ризику, що хтось постраждає. Віртуальний інфлюенсер покірний та не вчинить у вільний час щось, що налаштує суспільство проти нього. Наприклад, не поїде на сафарі в заповідний ліс, як Логан Пол, не говоритиме антисемітські жарти, як Pewdiepie.

Віртуальні інфлюенсери можуть бути ідеальними людьми, які демонструють віддану прихильність бренду, який їм платить. Їх можна фотографувати будь-де в будь-який час, і результат завжди буде чудовим.

Як результат – бренди створюють своїх віртуальних інфлюенсерів. Наприклад, AirAsia та PUMA запустили Miss AVA та Maya відповідно.

Реальним людям – боятися

Блогери вже відчувають загрозу з боку віртуальних персонажів. Малазійський ютубер та телеведучий Марк О’деа каже, що вони є можливою загрозою реальним інфлюенсерам. Першими, хто може постраждати, будуть блогери, популярність яких тримається виключно на зовнішності та публікації фотографій свого дня, селфі, нового одягу тощо. Для віртуальних інфлюенсерів не проблема ідеально виглядати в будь-який момент доби. Вони також можуть легко вдягти будь-яку річ будь-якого бренду.

Засновник маркетингового агентства The Goat Agency Гаррі Х’юго каже, що віртуальні інфлюенсери стануть неминучими найближчими роками. «Вони можуть бути доступні 24/7 і мати ту персональність, яка потрібна. Вони буквально можуть бути тим, ким потрібно. Це гігантський плюс для брендів, які можуть зробити собі ідеального представника», – каже він.

Статистика показує, що рівень залучення користувачів у віртуальних інфлюенсерів до трьох разів більша, ніж у людей.

Старший менеджер маркетингового агентства інфлюенсерів Seen Connects Люсі Робертсон каже, що реальні блогери для користувачів мало відрізняються від віртуальних творінь, бо редагують свій контент до ідеалу, віддаляючи його від реальності. «Яка різниця між фальшивим роботом та ідеально відредагованою людиною?» – каже вона.

1 коментар

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися