Купівля техніки з вітрини – особистий досвід

Перевага купiвлi технiки з вiтрини єдина – ціна.

Якщо ви прийшли в магазин однієї з великих мереж побутової електроніки за конкретним пристроєм, найчастіше вам запропонують варіант, який передбачає оформлення вашого замовлення на завтра із самовивезенням чи доставкою кур’єром або ж купівлею з вітрини, але вже прямо сьогодні. Ось з якими нюансами я зіткнувся, віддавши перевагу другому з варіантів.

Замість вступу

Наприкінці минулого року автор цих рядків вирішив, що його робочий ноутбук час відправляти на заслужений відпочинок. Багато це чи ні, але, пропрацювавши 5 років бездоганно, «машинка» раптом почала здавати: диск видавав усе більше і більше помилок, «померла» і, більш того, почала роздуватися батарея, з’явилася чорна смуга знизу екрана – словом, я вирiшив, що лагодити безперспективно.

Другий пристрій, яке купувався майже одночасно з ноутбуком (приблизно за тиждень), – електрогриль. І якщо у випадку з комп’ютером я підбирав його максимально під свої запити, то з грилем все просто – «купився» на рекламу продавця в магазині.

Чому немає техніки?

Як то кажуть, не для протоколу, продавці стверджують, що по суті техніка є, але не вся, а до того ж у вкрай невеликій кількості і лише найбільш трендова. Говорячи простіше, мова про товари, які на слуху цілий рік або ж тільки-тільки вийшли в продаж, і попит на них сформувався ще на стадії анонсу новинки і надалі рекламної кампанії. В іншому тільки вітрина. Але, що цікаво, навіть тут може бути далеко не все. До речі, саме тому навіть у магазині продавці можуть підвести вас до комп’ютера, щоб показати на сайті магазину ширший асортимент на той випадок, якщо варіанти з наявного вас не влаштували.

Плюси купівлі з вітрини

Тепер про те, які плюси я побачив для себе в купівлі з вітрини.

Найголовніший, та й, мабуть, єдиний – ціна. Приблизно за два тижні до купівлі вибрана мною модель коштувала близько 18 000 гривень. У день купівлі «під соусом» абсолютно незрозумілої мені акції девайс пропонувався на 2000 гривень дешевше. Для інтересу я навіть «пробігся» інтернет-магазинами зі свого смартфона, але жодних аналогічних пропозицій не побачив. Словом, «підкупило». Але ноутбук був у єдиному екземплярі, тільки з вітрини. Оглянувши модель зовні та не знайшовши жодних вад, я вирішив брати.

З грилем все було інакше. Він також виявився в єдиному екземплярі, але ніяких знижок на ціннику прописано не було. І ось тут нюанс. Як правило, на товари з вітрини – за умови, що на них немає акційної ціни, – передбачена знижка, про яку самі продавці не говорять, поки не запитаєш. Але навіть якщо магазин виявився абсолютно скупий на знижку, але на зразку з вітрини ви знайшли хоча б невелику потертість, уже тоді ви маєте право вимагати знижку. У моєму випадку вона була вже із самого початку. У результаті пристрій за 5300 гривень обійшовся на 500 гривень дешевше.

Мінуси купівлі з вітрини

А ось мінуси таких купівель стали помітними вже за деякий час.

Ноутбук, який я придбав, був без операційної системи. Для себе я вирішив брати «порожній» ПК із самого початку.

Однак уже під час установлення я раз у раз стикався з помилками, які не давали завершити процедуру, а просканувавши диск, виявив ряд критичних помилок. Словом, носiй потрібно було міняти або здавати на основі цього ноутбук назад у магазин. Але оскільки я почав працювати з ноутбуком через три тижні, другий варіант був неможливим – довелося їхати в сервіс.

Тут є ще нюанс, на який я також рекомендую звернути увагу. Незалежно від того, який продукт ви купуєте з вітрини з-поміж дорогих, оформляйте купівлю окремим чеком. Якщо ви прийшли в магазин за декількома речами і купили все на один чек, у вас у самому низу чека маленькими літерами може виявитися приписка, що в разі повернення в магазин, як у моєму випадку, ноутбука поверненню підлягають усі товари, куплені за цим чеком, а це додаткові незручності. Яка мета цього, я так і не зміг дізнатися – зрозумілого пояснення мені не надали.

Що стосується гриля, згодом стали помітними кілька дрібних подряпин на пластиковій частині корпусу, які, очевидно, через неуважність не були помічені в магазині. Ну але враховуючи знижку, для себе цю, скажімо так, необачнiсть я вибачив.

Замість висновків

Таким чином, купуючи техніку з вітрини, слід як мінімум дотримуватися таких правил:

– уважно оглядати товар на предмет зовнішніх пошкоджень, адже навіть дрібна подряпина заслуговує на знижку;

– не забувати питати про знижку на такий товар, навіть якщо той чи інший продукт зовні ідеальний;

– робити купівлю завжди на окремий чек, адже в разі повернення товару в магазин ви позбудетеся аналогічного клопоту з іншими товарами, купленими на цей же чек;

– негайно влаштовувати найретельніший тест купленого пристрою у себе вдома. Я не беруся говорити про те, що вся вітринна техніка автоматично з вадами, але конкретно в моєму випадку зволікання обійшлося додатковими клопотами з поїздками в сервіс.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я