Четвер, 18 Квітня, 2024

Чому в липні 2020 на Марс відправили 3 місії, хоча за 15 років – всього 8 місій

Липень 2020 року став історичним періодом – протягом цього місяця відбулася масштабна відправка місій на Марс. Китай запустив Tianwen-1 (23 липня), Об’єднані Арабські емірати – місію Al-Amal (20 липня), США – ровер Perseverance (30 липня). Стільки запусків на цю планету у такий короткий час не спостерігалося ще ніколи. За останні 15 років усього запустили на Марс 8 ракет, з яких лише 7 виявилися успішними. Чому Червона планета раптом стала такою цікавою?

Марс – нова мета космічної гонки

Останніми роками країни втягнулися у нову космічну гонку і на цей раз метою стала Червона планета. До цього моменту на ній висаджувалися лише місії Росії та США.

Підписуйтесь на наш канал в Telegramhttps://t.me/techtodayua

Для Китаю досягнення Марсу є способом довести свою вагому позицію в космічній гонці. Ця країна відносно недавно здійснила висадку на Місяць. А місія Tianwen-1 є найбільш амбітною та вражаючою з усіх трьох запущених в липні місій на Марс. Китай хоче до 2021 року отримати на орбіті Червоної планети один орбітальний апарат, один приземлений апарат та один ровер. Якщо все вдасться, Китай в один момент досягне успіхів, на які NASA знадобилися роки.

Об’єднані Арабські Емірати здивували багатьох, адже країна ніколи не досягала навіть Місяця. А місія Al-Amal є першою значною місією цiєї країни. Вважається, що успіх цієї місії покаже важливу роль держави не лише в нафтовій індустрії.

Рідкісна мить

Якщо з політичними питаннями все зрозуміло, залишається питання чому саме липень 2020 року? Відповідь на це дає небесна механіка руху планет, за якою оптимальне положення Марсу і, відповідно, проміжок часу для запуску місій до нього, трапляється приблизно кожні 2,5 роки (кожні 780 днів).

Кожні 2,5 роки Марс та Земля зближаються до відстані у 60 млн кілометрів. Найбільша дистанція між планетами може сягати 401 млн кілометрів.

Ракети на хімічному паливі потужні, але за рахунок великих обсягів споживання цього палива. Заощадивши на паливі можна додати ракеті більше корисного вантажу – це означає більше наукових експериментів, більше нових відкриттів.

Що очікувати від місій

Оскільки всі три місії відправилися на Марс приблизно в один час, вони також прибудуть на нього в схожі терміни – узимку 2021 року.

Місія Al-Amal планує зібрати дані про погоду на Марсі – зміни клімату, температури, тиску, руху газів, зміни сезонів протягом року. Вона має допомогти краще зрозуміти історію планети, чому Марс втрачає атмосферу та яка атмосфера була на планеті в минулому.

Китайська місія фокусується на вивченні геології Марсу та її еволюції, включаючи питання втрати води. Ровер досліджуватиме розподіл водяного льоду, характеристики марсіанського грунту, його складові матеріали. Орбітальний апарат досліджуватиме іоносферу, клімат та магнітне поле.

Американський ровер Perseverance продовжить роботу ровера Curiosity, завершивши пошуки ознак існування життя на Марсі, а також досліджуючи геологію планети. Ця місія стане початком історичної доставки – Perseverance збере зразки марсіанського грунту для передачі наступній місії, яка забере посилку та доставить її на Землю. Також разом з Perseverance на марс доставлять гелікоптер – це окрема паралельна місія. Також з Perseverance на марсі опиниться MOXIE – установка для перетворення СО2 в кисень, що може дати початок людській колонії на Марсі.

1 коментар

  1. Самая важная задача стоит перед американской миссией- найти жизнь на Марсе, а также проверить оборудование получения кислорода из углекислого газа и возможность работы геликоптера в марсианской атмосфере.Решение этих задач-залог дальнейших успехов уже пилотируемых полетов на Красную планету, которые уже не за горами- может уже в 2025 году, по заявлению Элона Маска,который уже испытывает марсианский корабль.

Comments are closed.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися