Середа, 24 Липня, 2024

Наступне заняття Ілона Маска: з’єднати людину з машиною

Засновник кількох найвідоміших компаній світу – PayPal та Tesla – збирається здивувати світ ще більше. Він збирається розробити технології, щоб можна було зчитувати і записувати думки людини, наче файли. Окрім цього, нове підприємство Ілона Маска займеться підключенням комп’ютерів до мозку людини.

Нова компанія називається Neuralink, і вона працюватиме над технологіями, які дозволять безпосередньо зв’язати людський мозок з комп’ютером. Для підключення планується імплантувати в мозок мініатюрні електроди. Очікується, що з часом їх вдасться використовувати для зчитування і запису думок.

Але доступ до думок буде лише першим етапом роботи Neuralink. У лютому на форумі World Government Summit в Дубаї Маск заявив, що людям доведеться об’єднатися з машинами, щоб встигнути за зростанням потужностей обчислювальної техніки. Саме модернізація потужностей людського мозку і буде наступним завданням після зчитування думок.

На думку Маска, майбутнє за «нейронним мереживом», у якому комп’ютер хірургічно пов’язаний з людським мозком за допомогою електродів. «Високочастотний інтерфейс, що підключається до мозку, допоможе досягти симбіозу машинного і людського мозку і, можливо, вирішить проблему контролю над машинами та корисності людей», – каже Маск.

Маск не оголошував про створення компанії, але відомо, що підприємство Neuralink було зареєстровано в Каліфорнії ще в липні минулого року. Сферою його діяльності названі медичні дослідження. Фінансувати роботу Neuralink мільярдер планує власними коштами. Судячи з того, що за останні тижні компанія Neuralink найняла на роботу кілька провідних фахівців у зазначеній галузі, її діяльність вже розпочалася.

Бізнесмен Ілон Маск заснував компанії SpaceX, яка виробляє ракети і космічні кораблі, і Tesla Motors, котра створює електромобілі. Він також ініціював проект Hyperloop – гібридної транспортної системи з вакуумного поїзда на магнітній подушці. Крім того, він брав участь у створенні платіжної системи PayPal і компанії SolarCity, яка спеціалізується на сонячній енергетиці.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися