Вівторок, 28 Травня, 2024

Qualcomm забороняла Samsung упродовж 25 років продавати процесори

Найбільший виробник мобільних чіпів Qualcomm прийняв незвичну тактику завоювання ринку. Він забороняв Samsung – одному з головних своїх клієнтів – продавати фірмові системи на чіпі. Представники Комісії зі справедливої торгівлі Південної Кореї уже назвали таку тактику нечесною.

Відповідно до умов ліцензійної угоди з Qualcomm, компанія Samsung не може протягом 25 років постачати власні чіпи будь-яким компаніям, крім дочірніх. У KFTC заявили, що Qualcomm зловживає правами на наявні патенти у сфері Wi-Fi і LTE. За це компанію вже штрафували на $865 млн.

Qualcomm і Samsung співпрацюють з 1993 року. Тодішній контракт дозволив південнокорейському виробникові випускати телефони з використанням патентів на технології CDMA другого покоління, а також створювати власні модеми для себе. Готувати ці продукти для сторонніх виробників було заборонено.

У 2011 році Samsung вирішила випускати мобільні процесори і попросила Qualcomm змінити умови контракту. Однак американський чіпмейкер заявив, що для цього Samsung повинна стягувати ліцензійні відрахування з покупців своїх чіпів. Азіатська корпорація пішла на цю умову.

Сьогодні Samsung є найбільшим покупцем процесорів Qualcomm. Наприклад, майбутній флагман Samsung Galaxy S8 використовуватиме процесори Qualcomm Snapdragon 835 і Exynos 9 залежно від регіону поставки.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися