Навіть секундна затримка відео породжує стрес – дослідження Vodafone

Експерти Vodafone Німеччина та Ericsson дослідили, як впливає якість зв’язку на самопочуття користувача. Для цього залучили останнє рішення ІТ-технологій – нейромережі, щоб ті проаналізували близько 2,7 млн параметрів від кожного користувача. З’ясувалося, що навіть секундна затримка в трансляції відео призводить до зростання стресу у глядача на 30%.

У дослідженні взяли участь 150 абонентів, близько 68% з яких користуються 4G. Протягом 10 хвилин респонденти за допомогою смартфонів виконували типові дії – відкривали певні сайти, дивилися відео на YouTube і публікували фото в соцмережі. Інформацію про їхнє самопочуття знімали за допомогою бездротової електроенцефалографії, пульсометрів і окулографії.

«Виявляється, навіть дуже короткі затримки при трансляції потокового відео або викладанні фото в соціальні мережі викликають стрес в абонентів, – пишуть дослідники. – Це також чинить негативний вплив на лояльність до оператора і сприйняття бренду контент-провайдера». За даними експертів, особливо сильне розчарування відчували люди у віці 12-24 років. У них рівень стресу збільшувався на 40% при секундній затримці в завантаженні мобільного відео проти 29% у людей у віці від 35 років.