Огляд Android-гри Magic Rampage. Якби в Маріо був меч

Гра нагадає багатьом ті часи, коли підземелля були темнішими, монстри – злішими, а рівні – двомірнішими

Magic Rampage – цікавий RPG-платформер із захопливим геймплеєм і атмосферним дизайном. По суті, ще одна варіація старого доброго «Маріо», але дуже добротна та зі своїми фішками.

RPG-стікман і похмурі підземелля

Більшість читачів, певне, забула ті часи, коли обов’язковим елементом будь-якого фентезі були данжі (вони ж підземелля). Розробники Magic Rampage вирішили нагадати про це, тому перенесли нас у справжній данж з пастками і монстрами. Бродити пропонують 2D-коридорами, правда, без пікселів.

Графічне оформлення гри цілком стандартне для платформера – текстурки якісні, все, що має руйнуватися, – руйнується, ефекти й анімація рухів пропрацьовані в найкращих традиціях жанру. На етапі створення персонажа дещо проглядається схожість зі «стікмановським» дизайном, але інші істоти і герої явно малювалися окремо і цілком оригінальні (наскільки це взагалі можливе у фентезі).

Музичного супроводу немає, за винятком коротких вставок, але на звуках не економили: кожна зброя, ваза або істота відрізняється власним звучанням. Стрибки, кроки і удари теж озвучуються.

Якби в Маріо був меч

Геймплей Magic Rampage у цілому такий самий, як у більшості представників цього жанру: знай собі ходи вправо-вліво, стрибай з камінчика на камінчик, та монети не забувай збирати. Але крім цього реалізовано кілька оригінальних ідей:

  • слоти збереження – мабуть, ще одна відсилка до часів давніх «консольок». Проходити гру можна паралельно за трьох персонажів;
  • унікальний протагоніст – гравцеві пропонується створити персонажа, комбінуючи клас і налашування зовнішнього вигляду. До речі, від класу залежать бонуси та схильність до певної зброї;
  • лут (от англ. loot – здобич) – яке ж RPG без лута? Блукаючи данжем, уважний геймер зможе відшукати схованки з різними «плюшками» на кшталт нової броні, зілля або потужнішої зброї. Усе поділено за класами і стихіями, зі своїми штрафами і бонусами, як і має бути у фентезі. Непотрібне добро потім можна продати і на накопичені кошти накупити дійсно крутих речей;
  • зброя – так, на відміну від Маріо, ваш герой може не тільки стрибати, але й кидати у ворогів усілякі заточки. Вибір величезний – від кунаїв та шабель до посоха з фаєрболами (правда, знайти все відразу не вийде). Трохи пізніше з’являться суператаки на кшталт удару щитом або вогняного шторму.

У підсумку доводиться бігати підземеллями, вбивати усяких скелетів і павуків заточками, паралельно не потрапляти під вогнемети і каміння, яке падає, та ще при цьому шукати золото і речі. Процес порівняно простий, але затягує. Крім того, розробники навіть запакували це в сюжет, у ході якого геймера перетворюють на доброго і невідомого (класика) героя, який повинен врятувати короля від нападу злого чаклуна (пам’ятаємо історію з принцесою, так?).

У підсумку

Платформер Magic Rampage багатьом нагадає ті часи, коли підземелля були темнішими, монстри – злішими, а рівні – двомірнішими. Гра відрізняється простим і зрозумілим управлінням, приємною графікою і наявністю тих «фішок», які обов’язково повинні бути в кожному добротному фентезі, навіть на движку платформера.

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я