Огляд Bluetooth-колонок Promate Groove і Promate Prime

Вибираючи бездротову колонку, враховуйте, що її звучання буде відрізнятися від стаціонарних систем

Promate – це китайська компанія, котра продає в Україні різноманітні аксесуари для гаджетів, гарнітури, навушники і колонки. Про останні піде мова в цьому огляді. До нас у редакцію потрапили bluetooth-колонок Promate Groove і Promate Prime.

Promate Groove

20-ватна колонка з трьома динаміками, акумулятором на 8000 мА*год (до 10 годин музики) і підтримкою карток microSD. У верхній частині розташований ремінець, так що колонку зручно переносити або повісити, скажімо, на гілку дерева на природі. Її розмір близько 25 см у довжину (без урахування ремінця) і близько 6 см у ширину.

На довгій стороні розташовані кнопки управління, мікрофон, індикатор заряду батареї. На задній стінці є додатковий відділ, прикритий гумовою заглушкою, у якому знаходяться слот microSD, USB-роз’єми, порт AUX і кнопка вмикання/вимикання.

Заряджається пристрій через USB-кабель. Ціна Promate Groove – 2600 грн.

Що вміє Promate Groove?

Програє музику через bluetooth. З’єднання з телефоном пройшло без проблем.

Програє музику через порт AUX. У комплекті йде кабель (правда, він досить короткий), через який можна підключити колонку до виходу ноутбука, ПК тощо.

Програє музику з картки microSD. Для цього потрібно просто вставити картку у відповідний роз’єм. При цьому Promate Groove може працювати як картрідер – тобто музику можна заливати і видаляти прямо на колонці.

Зовнішнього екрана в пристрою немає, так що композиції можна перемикати тільки по черзі. Є можливість перемикатися між папками з музикою (для цього виділена окрема кнопка на панелі управління).

Уміє приймати дзвінки. Коли ви слухаєте музику зі смартфона через bluetooth і вам надходить вхідний дзвінок, можна розмовляти прямо через колонку. Але мікрофон не дуже чутливий, і щоб співрозмовник вас добре чув, потрібно знаходитися дуже близько до колонки.

Може виступати як запасний акумулятор для вашого смартфона. Досить з’єднати смартфон кабелем з USB-виходом на колонці.

Досвід користування

Розібратися з пристроєм нескладно, тим більше, що в комплекті йде багатомовна інструкція, зокрема, російською. З нюансів – управління гучністю здійснюється за допомогою кнопок перемотування. До цього потрібно призвичаїтися.

Колонка досить гучна, а що стосується якості звуку, то є свої моменти. Я програвав на ній різні композиції, від року до сонат Бетховена, і всі інструменти добре чутно. Але порівняно зі стаціонарними колонками звук дещо «пластмасовий», немовби трохи приглушений, не дзвінкий. Різниці в якості звуку через bluetooth, AUX або з microSD я не помітив.

Незважаючи на це, звучання в цілому мені сподобалося, як для невеликої переносної колонки з купою функцій – дуже непогано.

Promate Prime

Потужність колонки 20 Вт, обсяг акумулятора – 6600 мА*год, за заявою виробника, може програвати музику до 10 годин. Корпус пластиковий з алюмінієвим радіатором. На верхній панелі знаходяться кнопки управління. У нижній частині колонок розташовані роз’єми: живлення, USB, AUX. На відміну від попередньої моделі, ця заряджається від розетки.

Колонка кубічної форми, за довгою стороною 25 см і близько 12 см в ширину. Дизайн досить приємний. Ціна Promate Prime – 3500 грн.

Що вміє Promate Prime?

Майже все те саме, що і молодша модель, але не підтримує картки microSD і немає кнопок перемотування композицій. Promate Prime програє музику через Bluetooth, порт AUX, вміє приймати дзвінки, може заряджати смартфон.

Ще є функція з’єднання по NFC і функція підключення декількох динаміків Pro-Connect. Остання дозволяє об’єднувати до 8 аналогічних колонок в один «хор».

Досвід користування

Розібратися з Promate Prime ще простіше, ніж з Groove, усі кнопки винесені на верхню панель. З моментів, які вона НЕ вміє робити, на відміну від молодшої моделі, – це читати microSD і самостійно перемотувати композиції. І якщо перемотування композицій річ не обов’язкова, все можна робити з телефона, то відсутність порту для microSD дивує.

А ось що стосується якості звуку, то тут Promate Prime показав себе з кращого боку. Звук більш насичений і ближчий до живого.

Що в підсумку?

Вибираючи бездротову колонку, враховуйте, що її звучання буде відрізнятися від стаціонарних систем. Не в останню чергу тому, що на столі у вас як мінімум 2 колонки, і вони створюють стереоефект. У цьому плані було б цікаво послухати, як звучать дві колонки Promate Prime, з’єднані через функцію Pro-Connect. На жаль, на огляд потрапила лише одна колонка.

Основна перевага бездротових аудіосистем – у мобільності. Десь на виїзді слухати музику через таку bluetooth-колонку значно приємніше, ніж з динаміка телефона. Promate зробили непогані колонки для свого цінового сегмента. Promate Groove менше за розмірами, ціною і мобільніша. Promate Prime краще звучить, але і коштує дорожче.
Функція прийому дзвінків дещо розчарувала через слабкі мікрофони. А в іншому колонки виправдовують свою ціну.

Популярні записи:

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я