Огляд «далекобійного» маршрутизатора Mercusys N300

У характеристиках N300 сказано, що він може покривати площу в 500 кв. м. Це далекобійний домашній маршрутизатор з достатнім функціоналом за невеликі гроші

Від «квартирного» маршрутизатора, насправді, потрібні дві речі – стійкий сигнал і простота налаштування. Ці дві характеристики добре поєднуються в Mercusys N300 (модель MW325R). Його сильні сторони – це дальність покриття і достатня функціональність за невисоку ціну.

Що таке Mercusys? Це китайська компанія, яка спеціалізується на мережевому обладнанні на кшталт WiFi-адаптерів, маршрутизаторів, підсилювачів тощо. В Україні вона поки що представлена кількома маршрутизаторами. Із січня мережеве обладнання Mercusys в Україні ексклюзивно поставляє Дивізіон IT-дистрибуції MTI.

Характеристики Mercusys MW325R

 • Порти: 3 порти LAN 10/100 Мбіт/с, 1 порт WAN 10/100 Мбіт/с
 • Тип антени: 4 фіксовані всеспрямовані антени 5 дБі
 • Зв’язок: IEEE 802.11n, IEEE 802.11g, IEEE 802.11b
 • Частота: 2,4 ГГц
 • Захист WiFi: WPA-PSK/WPA2-PSK
 • Додаткові функції: мережевий міст, гостьова мережа, батьківський контроль, віртуальний сервер, UPnP, DMZ, міжмережевий екран, прив’язка за IP і MAC-адресою
 • Розміри: 167x118x33 мм

Зовнішній вигляд і комплект поставки

Роутер невеликий за габаритами – 16,7 см за довгою стороною. Але потрібно мати на увазі, що кожна з його 4 антен майже 20 см в довжину. Тобто якщо поставити його на полицю, то потрібно ще близько 22 сантиметрів вільного місця над ним. Самі антени згинаються у двох площинах.

Дизайн у Mercusys N300 простий і приємний, розташування елементів стандартне. На тильній стороні знаходяться 1 WAN-порт для підключення до інтернету і 3 LAN порти.

Усі порти по 100 Мбіт. Там же розташована кнопка перезавантаження, і вона ж служить для скидання до заводських налаштувань. На передній панелі 5 індикаторів, які сигналізують про підключення до того чи іншого порту, а також про подачу живлення на роутер. На нижній панелі є роз’єми для кріплення на стіну.

У комплект входить сам маршрутизатор, блок живлення, інструкція зі швидкого налаштування і кабель Ethernet.

Функціонал

Дня налаштування пристрою потрібно ввести в браузері адресу mwlogin.net. При першому включенні маршрутизатор пропонує швидке налаштування підключення.

Панель управління розділено на два розділи: «Базове налаштування» і «Додаткові налашттування». Скриншоти меню можна подивитися в слайдері вище. Я зупинюся на декількох корисних функціях Mercusys N300.

– Гостьова мережа. Маршрутизатор дозволяє створити дві WiFi-мережі в себе вдома, одну для себе, а іншу – для гостей. При цьому гостям можна призначити швидкість доступу і час доступу.

– Батьківський контроль. Тут можна додавати пристрої, яким дозволено доступ до роутера, а також задавати час, в який їм дозволено бути підключеним. Наприклад, з 15.00 до 21.00. А потім час перевіряти уроки і лягати спати.

– Чорний і білий список. Назва говорить сама за себе – дозволяє вибирати пристрої, яким можна і яким не можна працювати з маршрутизатором.

– Режим моста. Цей режим використовується для розширення покриття мережі. Тобто Mercusys N300 може підключатися по Wi-Fi до іншого роутера і таким чином збільшує радіус покриття.

Далекобійність

У характеристиках N300 сказано, що він може покривати площу в 500 кв. м. Заміри радіусу покриття я робив в приватному будинку, в якому зовнішні стіни товщиною близько 50 см. Тобто умови були досить суворими. Усередині будинку роутер спокійно покривав усі закутки, але це тривіальне завдання, мені було цікаво, як буде ловитися сигнал на вулиці.

Зрозуміло, товсті стіни Wi-Fi пробити не може, але через вікна сигнал проходив. Перебуваючи приблизно в 30 метрах від будинку, я ловив стійкий відбитий сигнал, який пройшов через вікно, сад з деревами і дістав до городу. На подвір’ї навколо будинку можна було спокійно користуватися інтернетом, не рахуючи кількох «мертвих зон», де не було вікон. Думаю, що за дальнобійністю N300 відповідає заявленим параметрам.

Швидкість пересилання даних

Щоб перевірити швидкість роботи, я провів два тести. Зважаючи на те, що мій провайдер не видає обіцяних 100 Мбіт, то заміри я проводив у внутрішній мережі, копіюючи файл з ноутбука на ноутбук.

У першому випадку я підключив один ноутбук кабелем до порту LAN, а другий по Wi-Fi і почав передавати між ними файл розміром близько 3 ГБ. Таким чином я перевіряв максимальну швидкість пересилання даних по Wi-Fi. На графіку видно, що швидкість досягає 98 МБіт/с, тобто обмежується швидкістю LAN-порту.

У другому випадку я перевіряв, як веде себе Mercusys N300, якщо під’єднати до нього 2 пристрої по Wi-Fi. Для цього обидва ноутбуки були з’єднані по Wi-Fi і працювали в стандарті 802.11n. Коли я тестував пристрій у приватному будинку, то швидкість досягала 42 Мбіт/с, але в панельному будинку швидкість була трохи нижчою. Вважаю, це пов’язано з тим, що занадто багато WiFi-точок у кожній квартирі, через це показники гірші.

Висновки

Mercusys N300 простий у користуванні. За час тестування жодних проблем у роботі з маршрутизатором не було. Налаштування Wi-Fi, батьківський контроль, чорні і білі списки, режим моста – все це налаштовується за хвилину.

Причини купити Mercusys N300: вам потрібен далекобійний домашній маршрутизатор з достатнім функціоналом за невеликі гроші.

Причини не купувати Mercusys N300: ви шукаєте більш наворочену модель, наприклад, з підтримкою пересилання даних по декількох каналах або яка працює в стандарті 5 ГГц, і готові витратити на неї більше грошей.

Ціна: 449 грн.

2 КОМЕНТАРІ

 1. Яка проблема звязатися з провайдером, та перевірити це питання з ними?
  Очевидно, що для початку треба підключити кабель до ПК напряму. Це дасть розуміння скільки дійно зараз провайдер може надати швидкості.
  Ще одне цікаве – враховуй, що 100мбіт отримати неможливо в спідтестах і тд. Найменша одиниця інформації – пакет(в даному випадку). Він складається з декількох частин. Основні:
  Адреса відправника
  Адреса отримувача
  Преамбула
  Тип пакету
  Інформація, яку запитав або відправив саме ти
  Також витримується міжкадрова пауза.
  Контрольна сума

  І тепер подумай, чи може спідтест показати 100мбіт, якщо він врахрвує лише інфу, яку ти запмтав. Саме тому в законі про надання Телекомунікаційних послуг йдеться про можливість відхилення заявленої швидкості до 15%. Та і провайдер обіцяв нк 100мбіт а до 100, в цьому і різниця.

  Звичайно, якщо є пррблеси з обладнанням або лінією передачі то це треба виправляти, знову ж таки через їх техпідтримку.

  До чого я веду. Стаття мені корисного нічого не дала, окрім того, що я взнав про таку фірму.
  Влучно буде для статті надати такф заміри швидкості:
  Кабель від провайдера до ПК;
  Кабель до роутера, ПК до роутера кабелем;
  Кабель до роуткра, ПК бездротовою мережею до роутера.

  Також досить важливо при тестуваннях роутера давати інформацію, скільки інших бездротових мереж доступно в ефірі, так, як вони впливають.
  Це стосується навіть другого тестування.

  Дякую за увагу. Якщо потрібна консультація, чи підказка – звертайтесь.

  • Дмитро, навіщо ці всі складні виміри? Ти хочеш знати з якою максимальною швидкістю ти зможеш виходити в інтернет при підключенні по WiFi? Дивись тест номер 1 – близько 98 Мбіт. Немає різниці, що знаходиться на тому боці від ноутбуку – провайдер, чи інший ноутбук.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я