Огляд повербанка TP-Link TL-PB15600

Усередині TL-PB15600 батарея на 15600 мА·год, а ще цей повербанк уміє заряджати гаджети на 65% швидше, ніж конкуренти.

Powerbank TP-Link ємністю 15600 мА·год – цікаве рішення для користувачів, які часто і довго знаходяться далеко від розетки. Приємний дизайн, два повноцінних USB-порти, вбудований ліхтарик, цікаве «залізо» всередині, а ще доступна ціна. Детальніше – у нашому огляді.

Комплект поставки і дизайн

Комплектація TL-PB15600 класична: крім самого пристрою є кабель USB/microUSB і документація. Шкода, що виробник не додав сюди сумочку, наприклад, таку, як у моделі TL-PB10400.

Усе перераховане запаковано в компактну картонну коробку, на стінках якої зазначено відомості про сам пристрій і дані про компанію-виробника.

Узявши коробку з виробом в руки вперше, я чомусь зробив висновок, що повербанк щонайменше має металевий корпус. Судіть самі: вага в 344 грами для повербанка – це безперечно чимало. І хоча за підсумками розпакування виявилося, що я помилився – тут все-таки пластик, – враження це не зіпсувало. Міцний корпус, жодного люфту та подібних речей.

На одній зі сторін корпусу «ребристість» у вигляді крихітних пірамідок. Як на мене, то можна було зробити такий «візерунок» і з іншого боку, але це вже питання смаку.

У цілому TL-PB15600 виглядає чудово – гарне поєднання типів пластику і відтінків, грамотно розташовані функціональні елементи – словом, стильна, зручна, хоча і дещо важкувата мобільна батарея.

Ергономіка

Усі порти TP-Link TL-PB15600 винесені на один торець. Йдеться про два повноцінних USB і один microUSB. Біля звичайних USB-портів – написи Smart. Що це означає, я скажу трохи нижче. Крім згаданого, на цій же частині корпусу діодний ліхтарик – приємний «додаток» до загальної функціональності.

На протилежному торці – маркування продукту, логотип бренду і кілька рядків з технічними даними.

На бічній грані з «ребристістю» одна-єдина на всьому корпусі кнопка. Вона «відповідає» за кілька функцій. Натиснувши і відпустивши її, користувач дізнається про поточний рівень заряду. Натисканням і утриманням можна ввімкнути/вимкнути ліхтарик – залежить від ситуації.

Передня панель «прихистила» у себе логотип виробника, а також шість діодів, які відображають рівень заряду повербанка.

«Читати» їх слід таким чином:

0-15% заряду – горить один індикатор;
15-30% – підсвічуються дві поділки;
30-45% – три поділки;
45-60% – чотири поділки;
60-75% – підсвічування п’яти діодів;
75-100% – горять усі шість.

Звичайно ж, із дисплеєм «на борту» можна було б відстежувати дані точніше, однак його наявність неодмінно позначилася би на ціннику.

Специфікації та особливості

Вихідний струм – 5В/2.4а для кожного з двох USB-портів.
6-ступінчастий рівень заряду.
Розмір – 61,2×22,4×150 мм.
Функції безпеки: захист від короткого замикання, перенапруження, а також перегріву, перерозрядження, перевантаження та ін.

Враження від експлуатації

Виробник не приховує, що всередині TL-PB15600 батарея від LG. Остання, якщо можна так сказати, «доповнена» спеціальною технологією, яка дозволяє продовжити термін експлуатації даного «паливного елемента». Як підсумок – 500 циклів перезарядження без втрати ємності. Це все офіційні дані, перевіряти які зі зрозумілих причин я не став.

На підзаряджання самого повербанка вам буде потрібно близько 6,5-7 годин, що небагато як для такої ємності (а мені є з чим порівняти).

Тепер про написи «Smart» біля USB-портів. Уся справа в тому, що у випадку з TL-PB15600 ми маємо підтримку кожним портом фірмової технології «розумного» заряджання. У дійсності це означає можливість автоматичного налаштовування системою правильного живлення для підзаряджання конкретно взятого гаджета з урахуванням його особливостей. Говорячи простіше – якщо ви заряджаєте, наприклад, камеру GoPro, для якої потрібно не більше 1А, то на виході отримуєте саме 1А.

Оскільки на руках у мене було кілька девайсів, я вирішив трохи «поганяти» пристрій з кожним із них.

Що ж за підсумками? Vernee Apollo Lite (3180 мА·год) – два повних цикли і трохи більше половини третього; iPhone 7 Plus (2900 мА·год) – три повних цикли і третина четвертого; ARCHOS 50 Saphir (5000 мА·год) – 2 повних цикли і 15% третього.

Таким чином, можна зробити висновок, що приблизно третина від заявленої ємності повербанка витрачається на виділення тепла та інші технічні «потреби», що загалом цілком адекватно.

Звичайно ж, користувач може підключати до повербанка, ввімкненого в мережу, різні пристрої для підзаряджання.

Нарешті, варто відзначити, що TL-PB15600 вміє заряджати гаджети на 65% швидше за інші повербанки. Усе завдяки технології «розумного» заряджання, яка є «на борту» моделі. На практиці це дійсно працює – порівнював.

Замість висновків

Таким чином, за винятком деяких зовсім не критичних «моментів» з-поміж зазначених вище, TP-Link TL-PB15600 вийшов цікавим продуктом, який, поза сумнівом, варто розглядати, особливо якщо ви часто й довго знаходитеся далеко від розетки. Виробник зробив девайс максимально зручним для користувача, але при цьому абсолютно не зосереджувався на пошуку будь-якого компромісу між якістю самого корпусу, дизайном виробу та його функціональністю. Крім того, TL-PB15600 дешевше за багатьох конкурентів, а ще тут 2-річна гарантія.

Орієнтовна вартість: 850 гривень