Послуга перенесення мобільних номерів відкладається на кілька місяців

Можливості вільно переходити від одного оператора до іншого доведеться зачекати ще кілька місяців. Вищий господарський суд України скасував рішення попередніх інстанцій, які вважали, що регулятор української телеком-галузі та виконавець домовилися про впровадження послуги перенесення номерів (MNP). Вищий господарський суд відправив на новий розгляд справу про визнання укладеним договору між Українським державним центром радіочастот (УДЦР) і компанією «Ес Ай Центр». Представники останньої кажуть, що через це рішення впровадження MNP призупинено щонайменше на кілька місяців.

MNP (Mobile number portability) – це послуга, яка дозволяє абонентові одного мобільного оператора переносити свій номер до іншого оператора.

За словами фахівців «Ес Ай Центр», зараз технічна частина послуги MNP майже на фініші. «Цього тижня команда «Ес Ай Центр» планувала завершити процес установки і налаштування основного обладнання на майданчику резервного центру обробки даних», – повідомив офіційний прес-реліз.

В УДЦР очікували, що послугу MNP запустять в тестовому режимі вже в квітні 2017 року.

На конкурсі 5 січня 2016 року УДЦР обрав ТОВ «Діалінк» виконавцем послуги MNP серед шести учасників. Однак компанію «Ес Ай Центр» не допустили до оціночної фази тендеру, і тому вона разом зі своїм партнером оскаржила результати конкурсу в Антимонопольному комітеті України (АМКУ). УДЦР вирішив відмовитися від судової тяганини з АМКУ і виконав усі його приписи, у квітні 2016 року визначивши переможцем конкурсу «Ес Ай Центр». Після цього оскаржувати рішення почала «Діалінк», яка подала близько 20 судових позовів. Це заблокувало впровадження MNP на більш ніж півроку.

В «ЕС АЙ ЦЕНТР» пропонують реалізувати MNP за 39,582 млн грн, причому в цю суму включено технічну підтримку протягом 3 років. Вартість рішення від ТОВ «Діалінк» дорівнює 71,774 млн грн.

НАПИСАТИ ВІДПОВІДЬ

Коментуйте, будь-ласка!
Будь ласка введіть ваше ім'я