Субота, 13 Липня, 2024

Пристрої інтернету речей беззахисні перед хакерами, й індустрія не готова захищатися

Різноманітні «розумні» речі – холодильники, мікрохвильовки, вуличні стовпи тощо – стають дедалі популярнішими. І ними починають цікавитися кіберзлочинці, адже подібні гаджети не захищені від них. Нещодавно, наприклад, зловмисники зламали більше 5 тис. таких пристроїв в одному з американських університетів, об’єднавши їх у ботнет. А наприкінці минулого року армія кавоварок та пральних машин здійснила найбільшу інтернет-атаку в історії.

У новому звіті від компанії Verizon йдеться, що компанії та організації у всьому світі все частіше стикаються з кібератаками, здатними зупинити або серйозно уповільнити їхній бізнес. Наприклад, згадана вище атака на американський університет проявилася як безліч скарг на повільне або зовсім недоступне підключення до інтернету в студмістечку. Після перевірки з’ясувалося, що DNS-сервери мережі університету обробляли величезну кількість запитів, а також створили безліч піддоменів з іменами, пов’язаними з морепродуктами. Детальне розслідування ІТ-фахівців виявило більше п’яти тисяч окремих пристроїв, які відправляли сотні DNS-запитів кожні п’ятнадцять хвилин.

«Серед цих пристроїв майже всі відносилися до інтернету речей. Ситуація була вкрай складна. Сьогодні фахівці непогано підготовлені для виправлення проблем на комп’ютерах та серверах, але вони не мають ні найменшого поняття про те, що робити в разі атаки на пристрої інтернету речей. Єдине, що швидко спадає на думку, – повна заміна кожної машини з напоями і кожного ліхтарного стовпа», – йдеться у звіті Verizon.

Особливо вразливі гаджети

Особливо вразливими сьогодні є пристрої інтернету речей, оскільки виробники техніки поки не приділяють уваги безпеці цих девайсів. Пристрої інтернету речей сьогодні часто захоплюються підбиранням встановлених або зовсім відсутніх паролів.

Як зазначив керівник підрозділу Verizon Лоуренс Дін, яке займається розслідуваннями інцидентів у сфері кібербезпеки, DDoS-атаки на пристрої інтернету речей найближчим часом можуть стати серйозною небезпекою. «Буде з’являтися все більше і більше пристроїв, доступ до яких хакери можуть отримати дуже легко. DDoS-атаки на пристрої інтернету речей будуть усе більш і більш актуальними до того часу, поки ми не зрозуміємо, як від них захищатися», – говорить він.

За матеріалами: Campustechnology

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися