Вівторок, 28 Травня, 2024

iPhone 14 буде завжди на зв’язку: він передаватиме дані через супутник

Уже 7 вересня Apple представить свою нову лінійку iPhone 14 і вона може зробити революцію у сфері зв’язку. Адже ці телефони зможуть дзвонити навіть за відсутнього покриття стільникової мережі. Дані передаватимуться через супутникову мережу Globalstar.

Про функцію супутникового зв’язку в iPhone давно ходять чутки і її поява навіть очікувалася ще в поколінні iPhone 13. А про розробку супутникової технології для айфона стало відомо ще в 2019 році.

За словами Тіма Фаррара, консультанта з супутникового зв’язку в каліфорнійській дослідницькій компанії Telecom, Media and Finance Associates, сказав, що нещодавнє оголошення T-Mobile і SpaceX про супутникове з’єднання, ймовірно, мало на меті випередити оголошення Apple про власну функцію супутникового з’єднання для iPhone у партнерстві з Globalstar.

На запуск супутникового зв’язку в айфоні може також натякати назва презентації Apple, яка звучить як Far Out (вдалечині), а також супроводжується зображенням зоряного неба.

У лютому Globalstar оголосила, що придбала 17 нових супутників для надання безперервних супутникових послуг своєму потенційному клієнту.

Фаррар сказав, що супутниковий зв’язок на айфоні буде пропонуватися безкоштовно для двостороннього обміну текстовими повідомленнями лише під час запуску. Він використовуватиме існуючий супутниковий спектр, без змін правил з боку FCC.

Для порівняння, T-Mobile і SpaceX планують використовувати середньодіапазонний спектр 5G T-Mobile і підтримувати текстові SMS-повідомлення, MMS і деякі програми обміну повідомленнями. Але Фаррар вважає, що цей більш амбітний підхід зіткнеться з регуляторними перешкодами в усьому світі.

Марк Гурман з Bloomberg вперше повідомив, що Apple працює над супутниковим підключенням для iPhone у грудні 2019 року. Раніше в цьому році Гурман сказав, що Apple все ще працює над цією функцією і сказав, що вона може бути готова для iPhone 14 пізніше цього року.

Гурман стверджував, що ця функція буде призначена для використання в надзвичайних ситуаціях, дозволяючи користувачам iPhone повідомляти про події та надсилати короткі текстові повідомлення екстреним контактам. Він додав, що ця функція також може бути доступна на нових Apple Watch.

За словами Гурмана, для iPhone знадобиться спеціальний модемний чіп для підключення до супутників. Тому супутниковий зв’язок може бути доступний лише на деяких моделях iPhone 14.

Для порівняння, у T-Mobile заявили, що переважна більшість смартфонів, які вже є в його мережі, зможуть підключатися до супутників SpaceX за допомогою своїх існуючих стільникових чіпів.

Розробники чипів для смартфонів Android також працюють над підтримкою супутникового зв’язку. В середині літа 2022 року стало відомо, що Ericsson, Qualcomm і Thales, тестують технологію супутникового зв’язку на базі 5G. Також Mediatek повідомила про успішне підключення смартфона з 5G до супутникової мережі.

Євген
Євген
Євген пише для TechToday з 2012 року. Інженер за освітою. Захоплюється реставрацією старих автомобілів.

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися