Вівторок, 18 Червня, 2024

Про історію Києва з інтернету

Стаття у Вікіпедії – не єдине цікаве джерело знань про минуле нашої столиці. Активістка Альона Дєньга вирішила за допомогою інструментарію соціальної мережі «Фейсбук» зробити зручний історичний гід по Києву. Вона створила однойменну спільноту, в якій навігацію історією міста можна здійснити за допомогою Timeline.

Це дуже зручно: слід лише клікнути по даті (у нашому випадку – року), і одразу переходиш до відповідного запису. Правда, Timeline має і суттєвий недолік: датування там обмежене тисячним роком нашої ери. На той час Київ був вже розвиненим, багатолюдним містом, столицею Київської Русі. Отже, багато важливих та цікавих дат поки залишаються поза увагою спільноти.

Сторінка ще наповнюється контентом, тому останній запис висвітлює події 1470 року. Але автор продовжує роботу, тож нові події періодично з’являтимуться.

Самі записи дуже лаконічні. Більшість з них описують лише основні події та дати, тому за додатковою інформацію з приводу тих чи інших оказій доведеться звертатися до додаткових джерел.

Окрім текстової інформації, для деяких подій є й графічні відображення: портрети князів, фрески, гравюри та карти. Також в альбомах є історичні світлини, але відносяться вони до більш пізнього періоду.

Про більш сучасні часи розповідає «Сайт истории Киева». Інформація тут подається трьома мовами, а всі історичні та сучасні об’єкти, що можуть викликати інтерес (всього346), нанесені на мапу та мають відповідні позначку. Легенда ж (вона також і фільтр) знаходиться на панелі в лівій частині сторінки.

На всеукраїнському порталі ukraine.ui.ua  є цікаві матеріали з історії багатьох вітчизняних міст. Звісно, не обійшли його автори увагою і Київ. Історія столиці там подана у вигляді цікавого оповідання, що охоплює період з тисячного року до нашої ери (поява на місці Києва перших людських поселень, які, втім, не мали до нього жодного відношення) до сьогодення.

А на сайті Old Kiev можна знайти безліч цікавих історій про столицю. Вони між собою не пов’язані — кожна має свою тему та колорит, а торкаються вони найрізноманітніших аспектів життя міста.

Для глибшого занурення в літопис міста є сайт «История Киева». Щоправда, інформація там академічна і важкувата для сприйняття.

Ну а якщо ви не хочете читати багато матеріалу, можете скористатися YouTube. На цьому відеохостингу лежить цікава 40-хвилинна передача з історії Києва, яку декілька років назад підготував телеканал Інтер в рамках проекту «Історія українських земель».

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися