Четвер, 13 Червня, 2024

iPod classic «вбили» через запчастини

Минулого місяця Apple тихо прибрала програвач iPod classic зі списку доступних, і на цьому закінчилася 13-річна історія одного з найвідоміших гаджетів, який мав великий вплив на формування музичної індустрії. Експерти казали, що компанія так зробила через те, що він почав втрачати популярність. Однак Тім Кук розповів журналу Wall Street Journal, що причина була не в цьому.

Apple довелося припинити випуск через те, що вона вже не могла дістати складові компоненти для виробництва версії з жорстким диском на 160 ГБ. І замість того, щоб знову налагоджувати ланцюги постачань, компанія прийняла рішення прибрати iPod classic з продажу. Робити новий гаджет за мотивами цього легендарного програвача, проте на базі сучасних компонентів, у Apple також не захотіли.

Плеєр iPod classic вважається родоначальником другої музичної революції. Першу створив Walkman, який зробив музику портативною, проте iPod розмістив у кишені тисячі музичних треків завдяки ємнісному жорсткому диску. Перше покоління цього програвача, яке вийшло у 2001 році, обіцяло «тисячу пісень у кишені» завдяки накопичувачу на 5 або 10 ГБ. Його можна було купити за ціною $399 та $499 відповідно. Друге покоління iPod було копією першого, проте в ньому замінили механічне колесо керування на сенсорне, подвоїли ємність накопичувача та додали підтримку Windows. У 2003 році вийшло третє покоління, яке було значно тоншим за попередників, для зв’язку з комп’ютером використовувало 30-контактний конектор Apple, отримало моделі на 40 ГБ та сенсорні кнопки. П’яте покоління (2005 рік) отримало здатність відтворювати відео та накопичувач на 80 ГБ. Шосте покоління (2007 рік) виявилося останньою модифікацією iPod classic та отримало жорсткі диски на 160 ГБ.

TechToday
TechTodayhttps://techtoday.in.ua
TechToday – це офіційний акаунт, яким користується редакція ресурсу

Vodafone

Залишайтеся з нами

10,052Фанитак
1,445Послідовникислідувати
105Абонентипідписуватися